Home / Güncel / Manavgat Köprüsünde bıçaklı hak arama eylemi

Manavgat Köprüsünde bıçaklı hak arama eylemi

Gülyemin Kılınç (36) isimli vatandaş hakkını aradığını iddia ederek Manavgat köprüsünde elindeki bıçakla vücudunun değişik yerlerini keserek yaklaşık 45 dakika eylem yaptı.

 

 

Psikolojik sorunlar yaşadığı bildirilen Kılınç , 20 Eylül 2014 tarihinde de Manavgat Köprüsüne çıkarak işsiz olduğunu evine ekmek götüremediğini belirterek intihar girişiminde bulunmuştu.

 

Manavgat köprüsü dün akşam heyecanlı anlara sahne oldu. Elinde mahkeme kararıyla araç köprüsü doğu girişine gelen ve adının Gülyemin Kılınç (36) olduğu belirlenen şahıs elindeki ekmek bıçağıyla göğsünü ve vücudunun değişik yelerini kesmeye başladı. Sürekli mahkemede hakkının yendiğini, kendisinin kandırıldığını belirten Kılınç, kendisine hakkının verilmesini, Cumhuriyet Savcısının gelmesini istedi. Kılınç araç köprüsü üzerinde eylem yaparken tarihi köprü onu izleyen vatandaşlarla dolup taştı. Olayın ardından gelen emniyet güçleri bir taraftan Kılınç’ı sakinleştirerek eyleminden vazgeçirmeye çalışırken Kılınç elindeki bıçakla kendine zarar vermeye devam etti. Olay sırasında Manavgat köprüsü her iki taraftan araç trafiğine kapanırken uzun araç kuyruğu oluştu.

 

Gülyemin Kılınç, yaklaşık 45 dakika boyunca bugüne kadar kendisine yetkililer tarafından verilen sözlerin hiç birisinin yerine getirilmediğini belirterek savcının gelmesini ve elindeki mahkeme kararının yeniden gözden geçirilmesini istedi. Emniyet güçlerinin yanı sıra Kılınç’ın hemşehrisi olan ve sürekli kendisine yardımda bulunan bir vatandaşın gelerek sorunlarının çözümü konusunda söz vermesiyle Kılınç bıçağı güvenlik güçlerine teslim etti. Ambulans ile hastaneye kaldırılan Kılınç, tedavisinin ardından Şelale Polis karakoluna götürüldü.

 

Psikolojik sorunları olduğu, bundan dolayı ilaç kullandığı bildirilen Gülyemin Kılınç’ın eşinden ayrıldıktan sonra evinden kendisine düşen hissesini almak için mahkemeye başvurduğu, mahkemenin boşandığı eşini haklı bularak çok sevdiği kızının velayetini de annesine vermesi üzerine böyle bir eyleme giriştiği iddia edildi.  

 

3 YIL ÖNCE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTU

Gülyemin Kılınç 20 Eylül 2014 tarihinde de Manavgat Köprüsüne çıkarak intihar girişiminde bulunmuştu. Kılınç, kendisini işsiz olduğu ve ailesine bakamadığını iddia ederek Tarihi Manavgat Köpründe ekmek bıçağını boğazına dayayarak intihara kalkışmış, bağırarak kendisini öldüreceğini iddia eden Kılıç’ı Manavgat ilçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Karaarslan uzun süre ikna etmek için uğraşmış, Kılıç daha sonra bir anda bayılarak yere yığılmıştı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın