Home / Güncel / Manavgat Naras Köprüsü Sürücülerin korkulu rüyası

Manavgat Naras Köprüsü Sürücülerin korkulu rüyası

Manavgat – Oymapınar Yolu üzerinde bulunan Naras Köprüsü, araç sürücülerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

 

Manavgat-Oymapınar Yolu üzerinde Dikmen Mahallesi girişinde Naras Deresi üzerinde bulunan Naras Köprüsü; gerek dar olması gerekse giriş-çıkışının düzenli olmaması nedeniyle araç sürücülerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

 

Manavgat’ın Dikmen, Yukarı Işıklar, Yaylaalan, Tilkiler, Sevinç, Bucak Şeyhler, Değirmenli ve Oymapınar Mahallelerinin yanı sıra İbradı İlçesine giden vatandaşların kullandığı Naras Köprüsü ihtiyaca cevap veremez hale geldi.

Özellikle hafta sonlarında Manavgat halkının kahvaltı verilen işletmelere ve piknik alanlarına akın etmesi, güzergah üzerinde Oymapınar ve Manavgat Barajlarının, kır düğünü salonlarının bulunması, turizme yönelik gerçekleştirilen safari ve benzeri turlar, yol ve köprünün aydınlatmasının bulunmaması kazaya davetiyle çıkarıyor.

 

Köprünün yıllar öncesinin ihtiyacı doğrultusunda yapıldığına dikkat çeken vatandaşlar “Türkiye’de en fazla nüfus artışının yaşandığı Manavgat’ta böylesine hareketli bir güzergah üzerinde bu köprünün bulunması hoş bir durum değil. Özellikle hafta sonlarında köprü giriş çıkışında araç kuyruğu oluşuyor. Köprünün giriş ve çıkışı alabildiğine tehlikeli. Köprü girişinde araç sürücülerinin karşıdan gelen aracı görme imkanı yok. Köprü dar olduğu için büyük araçların geçişi sırasında karşıdan gelen araçlar beklemek zorunda kalıyor. Köprüde kazaların meydana gelmesi beklenmeden yeni bir köprünün yapılması şart. Yetkililerden bu konuda duyarlılık bekliyoruz” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın