Home / Güncel / Manavgat Sahili Zifte teslim

Manavgat Sahili Zifte teslim

Side – Sorgun arasında Manavgat halkının ve turistlerin denize girdiği sahil gemilerden bırakıldığı tahmin edilen zifte büründü.

 

 

Manavgat’ın Side ve Sorgun Mahalleleri arasında geçmişte Manavgat halkının çardaklarının bulunduğu bölgede denize giren vatandaşlar zift nedeniyle zor anlar yaşadı. Manavgat’ta yaşayan insanların denize girebildiği ender yerlerden olan Büyük Plaj olarak ta adlandırılan Sorgun-Side sahilinde denize giren vatandaşlar, kumsala çıktıklarında ayaklarına ve ellerine yapışan siyah maddeyi görünce şaşkına döndü. Çocukların kumsalda oyun oynadıkları bölgelerde şerit halinde bulunan maddenin zift olduğu ve açıktan geçen gemilerden bırakıldığı tahmin ediliyor.

 

 

Karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına dönen vatandaşlar. Zifte rağmen denize girmeye devam ederken denizden çıktıklarında zifte basmamaya özen gösterdiler. Yetkililere seslenen vatandaşlar, bu işin sorumlularının bulunarak cezalandırılmasını istedi.

 

 

Denize giren vatandaşlar arasında bulunan Özel Bilgi Hastanesi Ortopedi Uzmanı, aynı zamanda Manavgat Belediyesi Meclis üyesi Dr. Halim Demirağ, sahildeki maddenin sadece denize giren ve sahilde güneşlenen vatandaşlara zararı olmadığını belirterek “Bu maddeler asıl zararın denizdeki ve sahile gelen diğer canlılara veriyor. Bu madde denizdeki bir çok canlının ölümüne neden oluyor. Denizde doğal hayatı yok ediyor. Yetkililer bu işin sorumlularını mutlaka bulacak ve en ağır şekilde cezalandıracaktır” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın