Home / Güncel / Manavgat Şehiriçi Kooperatifi'nden sürücü ve yayalara uyarı

Manavgat Şehiriçi Kooperatifi'nden sürücü ve yayalara uyarı

Manavgat SS 37 nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Başkanı Emin Kaya, yaya geçitlerindeki kazaların sürücü ve yayaların karşılıklı saygısıyla önlenebileceğini söyledi.

 

Manavgat’ta yaya öncelikli yol uygulamasının yapıldığı Antalya ve İbrahim Sözen Caddelerindeki sık sık yaya geçitlerinde sürücü ve yayalardan kaynaklanan kazalar meydana geliyor. Son günlerde çift şeritli yolda araçlardan bir tanesi yayalara yol vermek için duraklarken, diğer şeritten gelen aracın durmaması nedeniyle kazalar yaşanıyor.

 

 

Manavgat SS 37 nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Başkanı Emin Kaya, üyelerinin başta yaya öncelikli yol uygulamasının yapıldığı Antalya ve İbrahim Sözen Caddeleri olmak üzere güzergahlarında yayalara yol vermeleri ve saygı göstermeleri konusunda eğitimler verdiklerini belirterek “Eğitimlerin yanısıra birebir görüşmelerimizde yaya geçitlerinde nasıl davranmaları konusunda telkinlerde bulunuyoruz. Bizim araçlarımız yüksek olduğu için şoför arkadaşlarımızdan yaya geçidine en az 5 metre mesafede durmalarını istiyoruz. Böylelikle yayalar yaya geçitlerinde diğer şeritteki araçları rahatlıkla görebileceklerdir. Trafikteki diğer sürücü arkadaşlarımızdan da yayalara saygılı olmalarını ve yaya geçitlerinde dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi.

 

 

Yayaların da sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirten Kaya “Bazı yayalar kendilerine yol verildiğinde telefonla konuşmaya devam etmekte, ağır davranarak trafik yoğunluğu oluşmasına yol açmaktadır. Ayrıca yaya geçitleri dışında yerlerden geçerek trafiği tehlikeye atan yayalarında bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir. Bu iş karşılıklı dikkat ve saygı ile çözüme kavuşacaktır” dedi.

 

Manavgat’ta yaya geçidinde olası bir kazanın son anda önlenişi yayalara yol vermek için duraklayan bir şehiriçi minibüsünün kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, minibüsün duraklamasıyla yayalar yaya geçidinden geçerken minibüsün yanından hızla gelen bir araç durmayınca büyük bir tehlike atlatılıyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın