Home / Güncel / Manavgat Şelalesi’nde Ölümüne atlayış

Manavgat Şelalesi’nde Ölümüne atlayış

Turizm sezonunun açılması ve havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akınına uğrayan Manavgat Şelalesi, Manavgat ırmağına ölümüne atlayan gençlerin gösterilerine sahne oluyor.

 

Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi Manavgat ve çevre ilçelerde tatil yapan yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanısıra sıcaktan bunalan vatandaşların akınına uğruyor. Şelaleye gelenler bilet alarak içeriye girebilmek için zaman zaman uzun kuyruklar oluşturuyor.

 

 

Şelaleye gelen ziyaretçiler zaman zaman şelalenin coşkun sularına zaman zaman da suyun kesilmiş haline şahit oluyor. Selfi çekebilmek için birbirleriyle yarışan ziyaretçiler, Manavgat Şelalesi tesislerinin karşısında Ulukapı Mahallesi sınırlarında bulunan kıyıdan ırmağga atlayan gençlerin ölümüne atlayışlarına da şahit oluyor. Şelaledeki ziyaretçilerin hayret içerisinde nefeslerini tutarak izledikleri atlayışlar korku dolu anlarında yaşanmasına neden oluyor. Gençlerin atladıkları yerin 15-20 metre yüksekte olması ve tamamen kayalık olması izleyenleri endişelendiriyor.

 

 

Sadece karşı kıyıdan değil Şelalenin önündeki yüksek kayalar da gençlerin atlayış için seçtikleri tehlikeli bölgelerden bir tanesi. Manavgat ırmağında suyun ve derinliğin durumunu bilmeksizin çoluk çocuk bir çok kişi de şelalenin karşı kıyısında piknik yapıp ırmağa girerek serinlemeye çalışıyor.

 

 

Gençlerin ölümüne atlayışı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, yetkililerin bu duruma acilen önlem alması gerektiğini, aksi taktirde ölümle sonuçlanabilecek durumların yaşanılmasının kaçınılmaz olacağını dile getiriyor. Manavgat Şelalesindeki işletmeciler ve güvenlik görevlileri de gençlerin atlayıp yüzmelerine engel olamadıklarını, tesis çevresinden uzaklaştırsalar da karşı kıyıdan veya tesisin dışından atlayıp yüzdüklerini belirttiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın