Home / Güncel / Manavgat Titreyengöl’de Balık ölümleri

Manavgat Titreyengöl’de Balık ölümleri

Manavgat Titreyengöl’de irili ufaklı çok sayıda balığın ölmesi endişe yaratıyor.

 

Manavgat Sorgun Mahallesinde bulunan Titreyengöl’de son günlerde meydana gelen balık ölümleri bölgedeki turistik tesislerdeki turistler arasında endişe yaratıyor.

 

Otellerinden denize ulaşmak için Titreyengöl kenarındaki yolu kullanan turistler, akşam Titreyengöl çevresine yürüyüşe çıkan turistler gördükleri manzara karşısında şaşkına dönerken, son günlerde yaşanan balık ölümleri karşısında yetkililerin duyarsızlığına anlam verilemiyor.

 

Manavgat ırmağından gelen tatlı su ve denizden makinalar aracılığıyla basılan tuzlu suyun birleşmesiyle titreyen bir görünüm aldığı için Titreyengöl olarak adlandırılan tabiat harikası gölde yaşanan ve nedeni belli olmayan balık ölümleri devam ediyor.

Balık ölümlerinin göle bazı şahıslar veya gölün çevresinde bulunan çok sayıda turistik tesisten göle kimyasal bırakılması sonucunda meydana gelmiş olabileceği bildirildi.

 

Gölün üzerinde Alabalık, Kefal ve Levrek türü tatlı su balıkları içerisinde 1-2 kilogramı bulan balıklar ölü vaziyette bulunuyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın