Home / Güncel / Manavgat Ulukapı’da Kanalizasyon 2018’e kaldı

Manavgat Ulukapı’da Kanalizasyon 2018’e kaldı

Ulukapı Mahallesi kanalizasyon bulunmayan Yeni mahalle mevkiinin bir bölümünde kanalizasyon çalışması başlatılırken bir bölümünün ise 2018 yılında yapılacağı bildirildi.

 

Ulukapı Mahallesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kanalizasyon çalışmaları kapsamında, mahallenin büyük bölümü kanalizasyona kavuşurken, Yenimahalle mevkiine kanalizasyon getirilmemesi nedeniyle 40-50 dolayında ev zor durumda kalmıştı.

 

Kanalizasyon olmadığı için fosseptikten taşan veya sızan lağım suları mahalle arasında açıkta akarken insan sağlığını tehdit etmeye başladı. Müteahhit firma tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından ASAT ekipleri Yeni mahallenin bir bölümünün kanalizasyon sorununu çözümlemek için çalışma başlattı.

 

 

Yenimahalle mevkiinin bir bölümünün bu yıl kanalizasyona kavuşacağını belirten Ulukapı Muhtarı Ali Çelik, ASAT yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda kalan bölümün kanalizasyon sorununun 2018 yılı içerisinde çözüme kavuşturulacağını söyledi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın