Home / Güncel / Manavgat Ulukapı’da vatandaşın Kanalizasyon isyanı

Manavgat Ulukapı’da vatandaşın Kanalizasyon isyanı

Ulukapı- Yukarı mahalle mevkiinde ikamet eden vatandaşlar, kanalizasyon olmaması nedeniyle açıktan akan pis suların insan sağlığını tehdit ettiğini belirttiler.

 

Ulukapı Yukarı mahalle mevkiinde kanalizasyon bulunmaması nedeniyle açıktan akan ve taşan pis sular başta çocuklar olmak üzere insan sağlığını tehdit eder seviyeye ulaştı. Bölgede fosseptiklerden taşan veya sızan pis sular su kanallarında ve derelerde toplanırken etrafa pis kokuların yayılmasına da neden oluyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerinde kanalizasyon çalışması yapıldığını belirten vatandaşlar, “Evlerimizin bulunduğu yerin 100-150 metre yakınına kadar gelen kanalizasyon çalışması ne hikmetse Yukarı mahalle mevkiine gelince kesildi. Buna bir anlam vermemiz mümkün değil. Muhtara ve ASAT yetkililerine neden bizim mahallemize de kanalizasyon gelmediğini sorduğumuzda bir cevap alamıyoruz. Görüldüğü gibi kanalizasyon olmadığı için fosseptikler sık sık taşmakta, fosseptiklerden sızan pis sular başta çocuklarımız olmak üzere mahalle sakinlerinin sağlığını tehdit etmektedir. Hal böyle iken kanalizasyon çalışması yapılmayan bölgede asfalt çalışması yapılıyor. Asfalt çalışması tamamlanmadan kanalizasyon getirilmeli ondan sonra asfalt yapılmalıdır. Aksi halde asfalt yeniden kazılacak yap-boz tahtasına dönecektir” diye konuştular.

 

ŞEHİT AİLESİNDEN KORKUNÇ İDDİA

Kanalizasyonun bulunmadığı Yukarı Mahalledeki evlerden bir tanesi de Şehit Halil İbrahim Mudul’un ailesinin evi. Şehirin kardeşi Mevlüt Mudul, kanalizasyonun gelmemesiyle ilgili şok bir idda ortaya attı. Yukarı Mahalledeki insanların Şehit ailesi yüzünden cezalandırıldığını iddia eden Mevlüt Mudul “Kanalizasyon bizim evimizin 10-15 metre yakınına kadar getirilmesine rağmen muhtar tarafından bizim eve gelmesi engellendi. Muhtarın bizim aileye nedenini bilmediğimiz bir kini var. Bunun cezasını sadece biz değil bizim evin yakınındaki evlerde oturan vatandaşlarımız da çekiyor. Kaymakamlığa da bu konuda şikayetim var. Yetkililerden muhtarın bu kininin nedenini öğrenmelerini ve kanalizasyon getirerek çocukların pis sular içerisinde oynamalarının önüne geçmelerini, mahallemizin pis kokudan kurtulmasını, sivrisinekten kurtarmalarını talep ediyorum” dedi.

 

Mahallelerinde AK Parti’nin 1. Parti olduğuna dikkat çeken bayan mahalle sakini ise “verdiğimiz oyların mükafatı bu olmamalıydı “şeklinde konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın