Home / Güncel / Manavgat yağmura teslim

Manavgat yağmura teslim

Manavgat’ta gece başlayan ve gün boyunca etkili olan sağanak yağış, bazı yolların trafiğe kapanmasına, az sayıda ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden oldu.

 

Pazartesi Pazarında işyerlerinin önünde yapılmakta olan gölgelikler çökerken, kapalı çarşıdaki bir işyerini tahliye borusundan akan su zor durumda bıraktı.

Manavgat’ta dün gece başlayan ve şiddetini artırarak gün boyunca devam eden sağanak yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. Özellikle Aydınevler, Bahçelievler ve Sorgun mahallelerinde bazı ev ve işyerleri su baskınına uğrarken, Aydınevler Mahallesinin büyük bölümünde, Sorgun Otogar girişi ve Çamlık içerisinde, Total ve Migros kavşaklarında su baskını nedeniyle trafik ulaşımı güçlükle sağlanabildi. Çok sayıda araç yolda kalırken çekici yardımıyla kurtarıldı.

 

Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyesine ait ekipler su baskını meydana gelen mahallelerde vatandaşlara yardımcı olurken tıkanan yağmursuyu giderlerinin açılması için de çalışma yaptılar.

 

Side Mahallesi Kemer Bölgesinde bulunan kanalizasyon terfi hattının sel sularından görevini yapamaması nedeniyle terfi istasyonunun bulunduğu bölgedeki giderden yola akan kanalizasyon etrafa kötü bir koku yayılmasına neden oldu. Mahalle sakinleri her yağmurda böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirterek tepki gösterdi.

Sorgun Mahallesi Kemer Caddesi üzerinde bulunan Gökhan Özden’e ait evi tuvaletten gelen kanalizasyon suyu bastı. Ev sahipleri belediyelerin yardım taleplerine kulak asmaması nedeniyle komşularının yardımıyla evlerini basan lağım sularını kovalarla dışarı boşaltırken, zeminde kalan suların boşalması için de evin zemininde bazı yerleri matkapla deldiler.

 

Evlerindeki eşyaların lağım suları nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini belirten Yazgül Özden “Evimizin durumu içler acısı, Belediyeler yardım talebimize olumlu yaklaşmadı. Bu bizim suçumuz değil. Bugüne kadar da çok kez şiddetli yağmur yağmasına rağmen böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. Kanalizasyon bir yerlerden tıkanmış olmalı ki geri tepti ve bizim evimizi bastı. Evimizde hiçbir eşyamızı kullanma imkanı yok. Allah’tan gece böyle bir olay yaşamadık. Çocuğumuz zemini yerde olan park yatakta yatıyor. Su sesini duymaz ve daha acı bir olay yaşayabilirdik” dedi.

Diğer taraftan Manavgat’ın bazı mahallelerinde ekili alanlar ve hayvanların sular altında kaldığı belirtildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın