Home / Güncel / Manavgatlı Arıcıların korkulu rüyası Jandarma tarafından yakalandı

Manavgatlı Arıcıların korkulu rüyası Jandarma tarafından yakalandı

Manavgat’ta arıcılık yapan vatandaşların korkulu rüyası haline gelen kovun hırsızı Çenger Jandarma Komutanlığı ekiplerince sıkı bir takibin ardından yakalandı.

 

Manavgat’ın değişik noktalarında arıların kovanlarıyla birlikte çalınması üzerine harekete geçen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri kovanları çalarak satan şüpheliyi yakaladı. Sorumluluk bölgesinde bulunan Uzunlar Mahallesinde Mustafa Özkan isimli şahsın 7 adet Arı Kovanının çalınması üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına Çenger Karakoluna bağlı ekipler çalışma başlattı. Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda kovanları Kızılot Mahallesinde ikamet etmekte olan ve bir otelde çalıştığı belirlenen Şahin Çetinkaya’nın çalmış olabileceği ihtimali üzerine ekipler Çetinkaya’yı takibe aldı. Çetinkaya’nın evinde ve müştemilatında yapılan aramalarda 10 adet arı kovanı ele geçirildi. Arı Kovanları çalınan Uzunlar Mahallesinde Mustafa Özkan kendisine ait olan ve kapaklarında imzası bulunan 7 kovanı teşhis ederken kovanlar kendisine teslim edildi.

 

Beşkonak bölgesinde 7 adet Arı Kovanı çalınan bir vatandaş ta Çetinkaya’nın evinde ele geçirilen kovanlar içerisinde kendisine ait kovanı bulurken Manavgat ve çevre ilçelerde bir çok kovan hırsızlığı olayına karıştığı tahmin edilen Şahin Çetinkaya Jandarma tarafından gözaltına alındı. Çetinkaya, jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

 

Edinilen bilgiye göre, Çetinkaya’nın kendisinin de arıcılık ve balcılık olayını iyi bildiği, kovanları çalarken kontrol ettiği ve iyi kovanları çaldığı belirtildi. Çetinkaya’nın çaldığı kovanlardaki arı ve balları yeni yaptırdığı kovanlara aktardıktan sonra çaldığı kovanları yaktığı, arı ve kovanları arıcılıkla uğraşan vatandaşlara gerçek fiyatından çok ucuz bir fiyata sattığı bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın