Home / Güncel / Manavgat’ta 1 Ekmek Parasına Sarılar'da vatandaş 2 ekmek alıyor

Manavgat’ta 1 Ekmek Parasına Sarılar'da vatandaş 2 ekmek alıyor

Yapılan son zamla birlikte Manavgat’ta ekmek fiyatı 1 TL’den 1.25 TL’ye yükselirken Sarılar’da yaşayan vatandaşlar ekmeği 60 Kuruşa yiyor.

 

1 TL’den olan ekmeğin 1.25 TL’ye çıkmasına Manavgat’ta bazı marketçiler tepki göstermiş, Serik’ten ekmek getirerek 1 TL’den satmaya başlamıştı. Daha sonra fırınlarla söz konusu marketlerin anlaşması neticesinde ekmek her yerde 1.25 TL’den satılmaya başlandı.

 

Bu duruma tepki gösteren Sarılar girişinde Sarılar Mahalle Muhtarlığının bitişiğindeki Seç Market ekmeği 60 Kuruştan müşterilerine satmaya başladı. Sarılar’da yaşayan vatandaşlar, Manavgat’ta 1 ekmek alacağı para ile Sarılar’da 2 ekmek aldığı gibi 5 kuruş ta para üstü alıyor. Sarılar’da ekmeğin 60 kuruştan satıldığını öğrenen bir çok kişi yakın mahallelerden ekmek almak için Sarılar’da bulunan Seç Market’e gitmeye başladı.

 

Sarılar Mahallesi’nde Seç Market’in yanı sıra Ersoylar Petrol’un yanında bulunan fırın da ekmeği 750 kuruştan satmaya başladı. Kısacası Sarılar’da yaşayan vatandaşlar ekmek zammından etkilenmediği gibi daha önce 1 TL’ye aldığı ekmeği 600-750 kuruştan almaya başladı. Bu durumdan en fazla memnun olanlar Sarılar’da yaşayan vatandaşlar.

 

Sarılar’a yakın mahallelerde yaşayan ve Sarılar’da ekmeğin 600-750 kuruştan satıldığını öğrenen vatandaşlar, bu duruma bir anlam veremediklerini, Sarılar’da satış yapan market ve fırının da sattığı ekmekten para kazandığını, Manavgat’taki fırınların Manavgat halkının ekmeği ile oynadığını dile getirdiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …