Home / Güncel / Manavgat'ta aşırı sıcaklara Yüksek Gerilimde dayanamıyor

Manavgat'ta aşırı sıcaklara Yüksek Gerilimde dayanamıyor

Manavgat’ta hava sıcaklığının 60 derecelere dayanması günlük yaşamı ve canlıları olumsuz etkilerken, sıcak ve rüzgarın etkisiyle kopan yüksek gerilim hatları yangınlara neden oluyor.

 

Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları insanlar başta olmak üzere tüm canlıları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Aşırı sıcaklardan en fazla etkilenen yerlerden bir tanesi de Manavgat. 3 gün önce Hatipler Mahallesinde yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıkan yangında ekili alanlar ve Zeytin Ağaçlarının yanı sıra koyunlar zarar görmüştü.

Alanya-Antalya D-400 Karayolu Side Mahallesi sınırlarında akaryakıt istasyonu yakınında trafoda yaşanan patlamaların ardından yangın çıktı. Yangına ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapılırken Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yangın fazla büyümeden ve akaryakıt istasyonuna ulaşmadan söndürüldü. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın