Home / Güncel / Manavgat’ta bayan turist gözlük çaldı

Manavgat’ta bayan turist gözlük çaldı

Gündoğdu Turizm bölgesinde bir çarşıda optik mağazasına alış-veriş bahanesiyle gelen bayan turist, gözlük çaldı.

 

Gündoğdu Turizm Merkezi’nde Roma Optik isimli işyerinde yaşanan ve çarşının güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayı şöyle gelişti: Gündoğdu turizm bölgesinde bir otelde tatil yaptıkları tahmin edilen 2 erkek, 1 bayan ve 1 çocuktan oluşan 4 kişi Roma Optik’e gelerek gözlük alma bahanesiyle raflara bakmaya, gözlükleri denemeye başladı. 2 erkek ve 1 çocuk işyeri çalışanlarını oyalarken, kaliteli ve pahalı gözlüklerin bulunduğu bölümde gözlük bakan bayan turist, gözüne taktığı gözlüğü aynada kontrol ettikten sonra gözlüğü şortunun içerisine koyduktan sonra turistler geldikleri gibi optik mağazasından ayrıldı.

 

İşyeri çalışanları, turistlerin alış-veriş yapmadan ayrılmasının ardından gözlükleri kontrol ettiklerinde yeni gelen ve sadece 2 adet olan gözlüklerden bir tanesinin yerinde olmadığını fark etti. Kamera görüntülerini izleyen mağaza çalışanları gözlüğü turist bayanın çaldığını belirledi.

 

Mağazada çalışanlar yüzleri de belli olan turistlerin kolunda konakladıkları otelin isminin yazılı olduğu bileklik bulunmadığını, bilekliksiz turistlerin bölgede 2 otelde kaldığını, otel yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından turistlerin kaldığı otelin belirlendiğini, turistlerin gelip gözlüğün parasını ödemelerini beklediklerini dile getirdiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın