Home / Güncel / Manavgat'ta denize bırakılan atık suya tepki

Manavgat'ta denize bırakılan atık suya tepki

Manavgat’ta 5 yıldızlı bir otel tarafından turistlerin gözleri önünde sahilden denize bırakıldığı iddia edilen pis sular tepkilere neden oluyor.

 

Kızılağaç Turizm Bölgesinde bulunan 5 yıldızlı bir otelin havuz suyu olduğu iddia edilen pis suları denize giren turistlerin gözleri önünde sahilden denize bırakıyor.

 

Otel ve çevresindeki turistik tesislerde konaklayan ve sahilden denize giren yerli ve yabancı turistler, gözleri önünde açıktaki borudan denize bırakılan foseptik suyunu andıran su nedeniyle denize girmeye korkuyor.

 

Denize bırakılan suyun havuz tahliye suyu olduğu tahmin edilirken, havuzdaki kimyasallarda bırakılan pis su ile turistlerin denize girdiği bölgede deniz suyuna karışıyor.

 

Sezon başından beri pis suların açıktaki borudan sahile ve denize bırakıldığını belirten vatandaşlar, mavi bayraklı bir sahilde böylesine görüntülerin hoş olmadığını, turistik tesislerin böylesine duyarsızlıklarıyla bindikleri dalı kestiğini belirterek yetkilileri göreve davet ettiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın