Home / Güncel / Manavgat’ta İntihar etmek isteyen genci Emniyet Amiri kurtardı

Manavgat’ta İntihar etmek isteyen genci Emniyet Amiri kurtardı

Antalya Caddesi’nde Ziraat Bankası bitişiğinde inşaat halindeki 6 katlı binanın çatısına çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan genç, Emniyet Amiri tarafından son anda kurtarıldı.

 

21 Mayıs 2017 tarihinde O.H isimli gencin intihar etmek için çıktığı Antalya Caddesi’nde Ziraat Bankası bitişiğinde inşaat halindeki 6 katlı binanın çatısı 5 ay sonra yeni bir intihar teşebbüsüne sahne oldu.

 

Binanın çatısında bir gencin ayaklarını aşağıya sarkıttığını gören vatandaşların haber vermesi üzerine Emniyet güçleri, 112 Seğlık ekibi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi olay yerine geldi. Polisler çatıya çıkarak genci ikna etmeye çalışırken, itfaiye ekipleri gencin atlaması ihtimaline karşı kaldırıma şişme branda serdiler.

Çatıya çıkan polisler genci ikna etmek için çaba harcarken aşağıda toplanan vatandaşların bir çoğunun cep telefonuyla olayı görüntülediği, bazılarının ise canlı yayın yaptığı gözlendi.

 

Çatıya çıkan ekibin başında bulunan Şelale Polis Karakol Amiri Komiser Yardımcısı Seyfettin Arıkan, uzun süre direnen ve kimsenin kendisine iş vermediğini, Manavgat il başkanı gelmeden kesinlikle bulunduğu yerden ayrılmayacağını ve atlayacağını söyleyen genci, ‘başkan seninle görüşmek istiyor’ diyerek elindeki telefonu vererek bir anda belinden kavrarken diğer polislerde gencin üzerine atlayarak genci bulunduğu yerden aldılar.

 

Polisler tarafından binadan indirilerek ambulansa alınan gencin adının Ş.M.G olduğu, 17 yaşındaki gencin psikolojik tedavi gördüğü bildirildi.

 

 

Diğer taraftan vatandaşlar; yaklaşık 1 yıldır kaba inşaatı bitmesine rağmen Antalya Caddesinde atıl durumda bekletilen ve inşaatı tamamlanmayan binanın çevresinde hiçbir güvenlik önlemi bulunmadığı, yetkililerin de anacaddedeki binanın bu şekilde bekletilmesine bugüne kadar göz yummasına bir anlam veremediklerini dile getirdiler

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …