Home / Güncel / Manavgat’ta işyeri sahibi dedektif gibi iz sürdü çalınan mallarını 5 saatte buldu

Manavgat’ta işyeri sahibi dedektif gibi iz sürdü çalınan mallarını 5 saatte buldu

Manavgat, Barbaros Caddesinde hırsızlık olayı yaşanan işyerinin sahibi, dedektif gibi iz sürerek 5 saat içerisinde çalınan mallarını buldu.

 

 

Yayla Mahallesi Barbaros Caddesi no: 70 adresinde bulunan Eray Berk Markete otomobille gelen kimliği belirsiz kişiler, marketin yan tarafında bulunan 10 koli enerji içeceği ve 4 adet cipsi aracın arka koltuğuna koyduktan sonra olay yerinden ayrıldı.

 

 

Sabah 05.30 sıralarında meydana gelen hırsızlık olayı, işyerinde yatan işyeri sahibinin sabah kalkarak içeceklerin bulunduğu bölümün örtüsünü kaldırmasıyla ortaya çıktı. Enerji içeceklerinin olmadığını gören işyeri sahibi Çetin Suluoğlu, işyerinin güvenlik kamerasını izlediğinde enerji içeceklerinin nasıl çalındığını saniye saniye izledi.

 

 

Görüntüleri izledikten sonra emniyeti arayan Suluoğlu, olayı güvenlik güçlerine bildirdikten sonra aracın plakasından yola çıkarak araştırma yaptı. Kısa sürede aracın Zübeyde Hanım Caddesinde bulunan bir rent acar’dan kiralandığını belirleyen işyeri sahibi, aracın kiralandığı yere gittiğinde aracın A.A.Ç isimli şahıs tarafından kiralandığını ve Araç Takip Sistemi (Cipiares) bulunduğunu öğrenince aracı takibe aldı. Rentacar sahibinin de yardımıyla aracı takibe alan market sahibi, aracı Sarılar mahallesinde kıstırmasına rağmen elinden kaçırdı. Aracı takibe devam eden Suluoğlu, aracı Çolaklı Mahallesinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda kapıları açık ve terk edilmiş vaziyette buldu. Aracın bagajında işyerinden çalınan enerji içeceklerinin bir bölümü ile 1 adet cips bulundu.

 

 

İşyeri sahibinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen Çolaklı Jandarma Karakoluna bağlı ekipler gerekli işlemleri yaptıktan sonra aracı Manavgat Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ekibe teslim ettiler.

 

 

Saat 03.00 sıralarında işyerini kapatarak üst katta yattığını belirten Çetin Suluoğlu “Sabah kalktığımda malzemelerin üzerindeki örtüyü açtığımda malzemelerin eksik olduğunu fark ettim. Hemen durumu emniyete bildirdim ve kendim de araştırmaya başladım. Aracın plakasından rentacar aracı olduğunu belirledikten sonra kiralandığı rentacar ile irtibata geçtim. Rentacar da aracın Araç Takip Sistemi (Cipiares) bulunduğunu öğrenince aracı takibe aldık. Sarılar beldesinde araç elimizden kaçtı. Bir süre kaybettik daha sonra Çolaklı da yol üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda kapıları açık ve terk edilmiş vaziyette bulduk. Jandarma gerekli işlemlerin ardından aracı emniyete teslim edecek. Çalınan malzemelerin bir bölümü aracın bagajında bulunuyor. Umarım hırsızlar da en kısa sürede bulunur” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın