Home / Güncel / Manavgat'ta makilik alanda yangın

Manavgat'ta makilik alanda yangın

Manavgat’ın Sorgun Mahallesinde makilik alanda çıkan orman yangını Side mahallesi sınırlarına taşarken korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

 

 

Sorgun Mahallesi Sözenpark Konutları yakınlarındaki makilik alanda başlayan ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen orman yangını, çevredeki yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

 

Orman dışı makilik alandaki yangından yükselen alevler ve duman Manavgat’ın her yerinden görülürken vatandaşlar yangın bölgesine akın etti. Manavgat Orman İşletme, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat belediyesine bağlı 9 arazöz, 20 dolayında itfaiye ve su tankeri, çok sayıda iş makinasının yanı sıra Alanya’daki yangından dönmekte olan Isparta Orman İşletmesine ait 3 arazöz yangına müdahale ederken, başta yangının yakınında bulunan evlerdeki vatandaşlar olmak üzere yangını görerek gelen çok sayıda vatandaş söndürme çalışmasına destek verdi.

 

Anız ve saman balyaları bulunan bir arazinin de yandığı yangın çevredeki yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürülerek soğutma çalışması başlatıldı.

Yangını ilk görenler arasında yer alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, üzerinde şortuyla ailesiyle birlikte yangın söndürme çalışmasına katıldı. Yangının kontrol altına alınmasıyla rahat bir nefes alan Belediye Başkanı Sözen, başta yangın söndürme ekipleri olmak üzere söndürme çalışmasına destek veren herkese teşekkür ederek “Yangın evimizin biraz ilerisinden bir noktadan başladı. Başladığı yere ulaşana kadar rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Bölge makilik alan. Ekiplerin ve vatandaşlarımızın cansiperane çalışmasıyla yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürdük. Manavgat’ımıza geçmiş olsun. Sıcak hava ve rüzgar Pazartesi gününe kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan yangın konusunda dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın