Home / Güncel / Manavgat'ta MOBESE çalışmasında iş güvenliği hiçe sayılıyor

Manavgat'ta MOBESE çalışmasında iş güvenliği hiçe sayılıyor

Manavgat’ta MOBESE çalışmaları devam ederken çalışmalar sırasında hiçbir güvenlik önleminin alınmaması tehlikeye davetiye çıkarıyor.

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Manavgat’ta yaptırılmakta olan MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) çalışmaları devam ederken, yapılan çalışmalar sırasında iş güvenliği kurallarına uyulmaması kazaya davetiye çıkarıyor.

 

Plaka Tanıma sisteminin de bulunduğu 5 kameradan bir tanesi Zeynel Şenol Köprüsü Doğu tarafında takılırken, Köprünün girişine yerleştirilen platforma kameraların takılması işlemi sırasında çalışanların hiçbir iş güvenliği önlemi almadan sirk cambazı gibi demir boru üzerinde çalışmaları köprüden geçen vatandaşları endişelendirdi. Vatandaşlar, böylesine önemli bir projeyi kuran firmanın işçileri önlem almadan çalıştırmalarına tepki gösterdi.

 

Diğer taraftan çalışmaları görüntülemek isteyen basın mensupları kamerayı kuran firma görevlisi tarafından engellenmek istenirken, firma görevlisinin basın mensuplarından böylesine önemli bir işte güvenlik önlemi alınmadan yapılan çalışma yerine daha başka yerlerde güvenlik önlemi alınarak yalpan çalışmayı çekmelerini istemesi dikkatlerden kaçmadı.

 

Bilineceği gibi geçtiğimiz günlerde Ulualan mevkiinde toplama yolda 2 aracın kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazanın ardından kazayı gören vatandaşlar, kazanın MOBESE çalışması sırasında gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle meydana geldiğini iddia etmiş, bu iddialara çalışmayı yapan firmadan yalanlama gelmemişti.

 

Aynı şekilde Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmalarında MOBESE için de caddeler bir kez daha kazılmasına rağmen yüklenici firmanın MOBESE çalışmasına başlamasının ardından cadde ve sokaklarda kazdığı kaldırımların hala yapılmamış olması da vatandaşların tepkisine neden oluyor. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın