Home / Güncel / Manavgat’ta Narkotik’ten Uyuşturucu operasyonu

Manavgat’ta Narkotik’ten Uyuşturucu operasyonu

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda 10 kilo 157 gram esrar ve 497 adet ectasy hap ele geçirildi.

 

 

Manavgat Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çağlayan Mahallesinde bir evde yapılan aramada; – Poşete sarılı 2 paket halinde 10 kilo 157 gram esrar maddesi, şeffaf poşetler içerisinde 497 adet uyuşturucu ectasy hap ele geçirildi.

 

 

Evde bulunan C. G’nin uyuşturucu maddeleri H . D ve C.T isimli kişilerin Mersin ilinden getirdiklerini, Antalya’ya gittiklerini ve bir müddet sonra geriye geleceklerini beyan etmesi üzerine güvenlik güçleri tarafından evin etrafında ve D-400 karayolu üzerinde güvenlik tertibatı alındı. Baskından 1 gün sonra evin bulunduğu sokağa gelen bir araçtan inen şahısların H . D ve C.T isimli şüpheliler olduğunu belirleyen güvenlik güçleri şahısları gözlem altına aldı.

 

 

Şüpheli H. D’ nin 1 adet iftira, 3 adet konut dokunulmazlığını ihlal etme, 3 adet izinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma – imal etme – nakletme – satma, 2 adet resmi belgede sahtecilik, 1 adet hırsızlık, 2 adet mala zarar verme,1 adet kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, 1 adet bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık suçlarından arandığı, toplam 22 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu tespit edildi.

 

 

 H. D ve C. T  hakkında “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanma ve Bulundurma”, “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçlarından adli işlem yapılırken, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Alanya L tipi Cezaevine teslim edildiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın