Home / Güncel / Manavgat’ta ölen Alman Turist Kavaklı Mezarlığına defnedildi

Manavgat’ta ölen Alman Turist Kavaklı Mezarlığına defnedildi

Tatilini geçirdiği Manavgat’ta yaşamını yitiren Alman turist Dieter Wolfgang Mayer, Manavgat Kavaklı Mezarlığındaki yabancılar bölümünde toprağa verildi.

 

Kadın Papaz eşliğinde gerçekleşen törende, eşi Brigitte eşine yazdığı duygusal mektubu okurken, eşinin mezarına iş malzemelerini, yiyecek ve giyecek bıraktı.

 

Eşiyle birlikte Manavgat’a tatile gelen Türkiye ve Manavgat aşığı Alman turist Dieter Wolfgang Mayer (1956), tatillerinin son gününde Çolaklı’da kaldıkları otelde fenalaşmış, kaldırıldığı özel hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.

 

Eşinin Türkiye ve Manavgat’ı çok sevdiğini belirten Dieter Wolfgang Mayer’in eşi  Brigitte Mayer, oğlu Alexandre ile yaptığı görüşme sonucunda kocasını çok sevdiği Manavgat’ta toprağa verme kararı aldı. 

 

Antalya Adli Tıp Kurumu’nda gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından Dieter Wolfgang Mayer’in eşi  Brigitte Mayer defin işlemi için Concordia Defin ve Cenaze Hizmetleri yetkilileri ile irtibata geçti. Gerekli evrak ve belgelerin tamamlanmasının ardından Dieter Wolfgang Mayer’in cenazesi Manavgat kavaklı Mezarlığı içerisinde bulunan yabancılar mezarlığında Alanya’dn gelen bayan Ppaz’ın yanısıra eşi, oğlu ve Manavgat’ta bulunan arkadaşlarının katılımıyla dualar eşliğinde  toprağa verildi.

 

Dieter Wolfgang Mayer’in toprağa verilişi sırasında tabutunun üzerine beyaz ve kırmızı güller atılırken eşine yazdığı duygusal veda mektubunu okuyan  Brigitte Mayer, evlilikleri süresince kendisine yaşattığı her şey için eşine teşekkür ederek eşinin mesleğinde kullandığı aletleri, aç kalmaması için yiyecek ve üşümemesi için de eldiven ve bere bıraktı. Tören sırasında Brigitte Mayer’in sürekli ağladığı gözlendi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …