Home / Güncel / Manavgat'ta Otellere asfalt vatandaşa toz toprak

Manavgat'ta Otellere asfalt vatandaşa toz toprak

Manavgat Halkının denize girebileceği plajların tamamının yolunun bozuk olması, oteller bölgesine kadar yapılan asfaltın Manavgat halkına layık görülmemesi tepkilere neden oluyor.

 

 

64 kilometre sahil bandına sahip Manavgat’ta yaşayan insanların denize girebileceği plaj sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Antalya merkez ve ilçelerinde halk plajı olarak belirlenen bölgeler düzenlenerek halkın kullanımına açılırken Manavgat’ta Halk Plajı olabilecek yerler hiçbir düzenleme yapılmaksızın atıl vaziyette bekletiliyor.

 

 

 

Kızılağaç Turizm Bölgesinde otellerin kullanımına verilmiş halk plajı, Doğançam, Seydiler ve Karaöz sahili, Boğaz Bölgesi, Sorgun Çamiçi, Side Büyük ve Küçük Plajlar, Evrenseki ve Çolaklı, Gündoğdu Aktaş Bölgesi ve Kısalar sahilinde Halk Plajı için çok sayıda uygun yer olmasına rağmen Evrenseki ve Çolaklı sahilindeki halk plajları dışında diğer bölgeler ya atıl vaziyette ya da turistik tesisler tarafından kullanılıyor.

 

 

Vatandaşların denize girebileceği yer bulamaması nedeniyle kullandıkları bu sahillerin ortak özelliği ise yollarının asfaltlanmamış olması ve bu yolları kullanan araç ve yayaların toz toprak içerisinde buralara ulaşabilmeleri.

 

Belediyeler sorumluluk bölgelerinde turistik tesislerin bulundukları alanlara kadar, Sorgun Boğaz mevkiinde otellerin kullandığı plajlara yani sahile kadar asfalt yapmalarına rağmen ne hikmetse otellerin sınırından itibaren bırakın asfalt dökmeyi bir iş makinesiyle düzeltmeyi bile vatandaşa çok görüyor.

 

 

Yazın bunaltıcı sıcağında biraz olsun rahatlamak ve denize girebilmek için toz toprak demeden eziyete katlanan vatandaşlar, yerel yönetimlerin sadece otellerin yerel yönetimi olmadığını, Manavgat Halkının da deniz ve sahili kullanmasından daha doğal bir şey olamayacağını belirttiler.

 

Manavgat Halkının kullandığı sahillere giden yolların en kısa zamanda asfaltlanmasını isteyen vatandaşlar, yerel yönetimlerin Manavgat Halkının sahilleri kullanmaması için elinden gelen gayreti gösterdiğini de sözlerine eklediler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın