Home / Güncel / Manavgat’ta Rus turistler kolye çalarken yakalandı

Manavgat’ta Rus turistler kolye çalarken yakalandı

Side’de bir kuyumcuya gelen ve karı-koca oldukları tahmin edilen 2 Rus Turist, işyerinden hırsızlık yaparken suçüstü yakalandı.

 

 

Side bölgesinde bir otelde tatil yaptıkları tahmin edilen ve isimleri belirlenemeyen 2 Rus Turist Side Mahallesi Side-Kumköy yolu üzerinde bulunan bir kuyumcudan hırsızlık yaparken suçüstü yakalandı. Hırsızlık sırasında işyerinin güvenlik kameraları kayıttaydı.

 

 

Karı-koca oldukları tahmin edilen 2 Rus turist, bir süre vitrine baktıktan sonra kuyumcuya girdi. Kuyumcuya bayanın boynundaki zinciri göstererek zincire kolye almak istediklerini kolye çeşitlerini görmek istediklerini belirttiler. Kuyumcu kolye çeşitlerini çıkararak Rus turistlere gösterirken erkeğin kolyelerle ilgilenmemesi kuyumcunun kuşkulanmasına neden oldu. Bir süre sonra koltukta oturan bayan ayağa kalkarak başka çeşitleri görmek isteğini belirterek kuyumcunun dikkatini başka yere çekerken erkek ise masa üzerindeki kolyelerden bir tanesini inceleme bahanesiyle avucunun içerisine yerleştirdi. Durumu fark eden kuyumcu, erkeğin aldığı kolyeyi elinden bırakıp bırakmayacağını görmek için beklemeye koyulurken erkeğin kolyeyi cebine koyması üzerine erkekten cebindekileri çıkarmasını istedi. Rus turist, kuyumcunun tepkisi üzerine cebinde sadece cep telefonu olduğunu belirterek cep telefonunu çıkarıp masaya bırakırken cebine koyduğu kolyeyi de kuyumcunun görmediğini zannederek masaya bıraktı. Kuyumcu, Rus turistlerden hemen işyerini terk etmelerini yoksa jandarma çağıracağını belirterek 2 Rus turisti işyerinden kovdu.

 

Olayı bizzat yaşayan kuyumcu Öz Can Karaca, gelen turistin kalitesinin her şeyi ortaya koyduğunu belirterek “400 dolara tatil yapan turistten alış-veriş yapması değil hırsızlık yapması beklenir. Her geçen gün bir Rus turistin hırsızlık yaptığını duyuyoruz. Ben tüm esnaflarımızı Rus turistler konusunda dikkatli olmaya çağırıyorum” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın