Home / Güncel / Manavgat'ta sahte plakalı servis otobüsleri yakalandı

Manavgat'ta sahte plakalı servis otobüsleri yakalandı

Manavgat Trafik ekiplerince otel servis araçlarına yönelik denetimlerde çekme plaka kullandığı belirlenen 2 servis aracı trafikten geçici olarak men edildi.

 

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri otel servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Manavgat’ın değişik noktalarında gerçekleştirilen denetimlerde 180 araç kontrol edilirken 2 servis aracının Çekme Plakalı olduğu belirlendi.

 

 

Vatandaşın kullanmadığı aracına Motorlu Taşıtlar Vergisi ve yıllık 10 Bin Lirayı bulan trafik sigortası ücreti ödememek için Vergi Dairesi ve Trafik Denetleme Büro Amirliğine yaptığı başvurunun ardından aracın plakasının Çekme Plakaya dönüştüğünü, bu plakanın herhangi bir araçta kullanılamayacağını belirten yetkililer “Denetimler sırasında araçlardan bir tanesi seyir halinde diğer araç ise park halinde ele geçirildi. Seyir halindeki araca Karayolları Kanununa istinaden 10 bin TL para cezasının yanı sıra Resmi Evrakta sahtecilikten işlem gerçekleştirilirken gerçek plakasını takıp resmi işlemlerini halledinceye kadar geçici olarak trafikten men edildi. 2. Araç ise hareket halinde olmadığı için Resmi Evrakta sahtecilik ten işlem gerçekleştirildi ve resmi işlemlerini halledinceye kadar geçici olarak trafikten men edildi. Denetim yapılan diğer servis araçlarında ise önemli bir eksiğe rastlanmamıştır. Denetimlerimiz aralıksız sürecektir” diye konuştular.  

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın