Home / Güncel / Manavgat’ta seyir halindeki araç alev aldı

Manavgat’ta seyir halindeki araç alev aldı

Manavgat’ta seyir halindeki otomobilin motor bölümünden çıkan yangın güçlükle söndürüldü.

 

Manavgat Emek Mahallesinden şehir merkezine gelmekte olan Arif Kökçam’ın kullandığı 19 AR 308 plakalı otomobil,  Barbaros Caddesi 2068 sokakta seyir halindeyken yanmaya başladı.

 

Motor bölümünden dumanlar yükselmeye başlayınca aracını yolun sağına çeken Arif Kökçam itfaiyeyi ararken otomobilin ön bölümünden alevler yükselmeye başladı. Yoldan geçen bir çok araç sürücüsü aracındaki yangın tüpüyle yanan araca müdahale ederken, olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi ilk müdahale aracı ve itfaiye ekibi yanan araca köpük sıkmak suretiyle yangını kontrol altına aldı.

 

İtfaiye ekibi uzun süren bir çalışmanın ardından aracı söndürürken LPG’li olduğu belirlenen araçta herhangi bir patlamanın olmaması büyük bir şans olarak değerlendirildi.

 

Otomobil sürücüsü Arif Kökçam, Emek Mahallesi Barbaros Caddesinde seyir halindeyken yaklaşık 100 metre ileride bir ses geldiğini ve dumanlar çıkmaya başladığını, araçtan indiğinde de motor bölümünün yanmaya başladığını söyledi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …