Home / Güncel / Manavgat'ta Sokak Köpekleri korku saçıyor

Manavgat'ta Sokak Köpekleri korku saçıyor

Manavgat Caddelerinde cirit atan sokak köpekleri vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor.

 

Manavgat’ın birçok cadde ve sokağında gruplar halinde dolaşan sokak köpekleri insanların korku dolu anlar yaşamasına neden oluyor. Gündüz ormanlık alanlara çekilen sokak köpekleri havanın kararmasıyla birlikte cadde ve sokaklara akın ederken vatandaşlar sokağa çıkmaya korkar hale geldiler.

 

Sarılar Mahallesi 3040 sokakta ikamet etmekte olan Naci Çevirme isimli vatandaş, sokak köpeklerinin sokaklarında huzur bırakmadığını, belediyeyi aramalarına rağmen sorunlarına çözüm bulamadıklarını belirterek “Havanın kararmasıyla birlikte evlerimizin önünde bulunan boş arazi köpek sürüleriyle doluyor. Çoluğumuzu çocuğumuzu sokağa bırakmadığımız gibi kendimizde çıkmaya korkar hale geldik. Evimizin karşısında bulunan durakta gece otel servislerinden inen vatandaşlara saldırıyorlar. Artık onlar da evlerine gitmeye korkar hale geldiler. Yetkililerden bir an önce köpek sorununa çözüm bulmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Ayrıca Aydınevler, Emek, Aşağı Hisar, Bahçelievler Mahallesinde oturan ve ırmak kenarlarında sabah yürüyüşü yapan vatandaşlar tarafından köpekler ile ilgili sıkça şikayet gelmekte.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın