Home / Güncel / Manavgat'ta tırnakçılık yöntemiyle Kafeden 190 TL çaldılar

Manavgat'ta tırnakçılık yöntemiyle Kafeden 190 TL çaldılar

Manavgat’ta, Antalya Caddesinde bulunan Osmanlı Kafe’ye gelen ve meşrubat almak isteyen kimliği belirlenemeyen bir şahıs kasiyerin bir anlık dalgınlığından da yararlanarak tırnakçılık diye tabir edilen yöntemle 190 TL çaldı.

 

Tırnakçılık yapan şahsın kasiyerle diyaloğu, para çalma anı ve gözcülük yaptığı tahmin edilen arkadaşıyla birlikte kafeden ayrılışı işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

 

Edinilen bilgiye göre olay, Yukarı Hisar mahallesi Antalya Caddesi üzerinde bulunan Osmanlı Kafe’de meydana geldi. Saat 16.00 sıralarında Osmanlı Kafeye gelen bir şahıs, 2 içecek alarak kasaya gitti ve fiyatını sordu. Kasiyerden 9 TL cevabını alan şahıs kasiyere 200 TL verdikten sonra bozuk parası olduğunu belirterek 200 TL’yi geri istedi. Bu arada parayı el çabukluğuyla cebine koyan şahıs, bu kez 200 TL’yi bozmasını istedi. Kasiyer 2 adet 100 TL verirken aldığı 100 TL’nin birisini kasiyere uzatarak içeceklerin parasını kesmesini istediler. Kasiyer içeceklerin parası olan 9 TL’yi kestikten sonra paranın üzeri olan 91 TL’yi hırsıza verir. Parayı ve içecekleri alan şahıs kafeden çıkıp uzaklaştı.

 

Akşam hesap sırasında kasanın açık vermesi üzerine güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesiyle birlikte tırnakçılık olayı ortaya çıktı. Tırnakçılık yapan şahsın içeriye bir arkadaşıyla geldiği, arkadaşı gözcülük yaparken tırnakçının da işini bitirdiği ve birlikte işyerinden çıktıkları görülüyor.

Osmanlı Kafe yetkilileri, bu görüntüleri diğer esnafların aynı durumla karşılaşmamaları ve dikkatli olmaları için kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördüklerini belirttiler.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın