Home / Güncel / Manavgat’ta Tur Minibüsü duvara çarptı: 2 yaralı

Manavgat’ta Tur Minibüsü duvara çarptı: 2 yaralı

Manavgat’ta tur minibüsü virajı alamayarak Uygulama Oteli’nin duvarından içeri girdi.

 

3 gün önce de bir otomobil virajı alamayarak uygulama otelinin duvarına çarpmış 4 kişi yaralanmıştı.

 

Tur minibüsünün virajı alamayarak uygulama otelinin duvarını aşması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Kaza, Titreyengöl istikametinden Sorgun istikametine gitmekte olan Ali Gezen’in kullandığı 07 S 7472 plakalı tur minibüsünün Sorgun Mahallesi Titreyengöl Caddesindeki Elit Sitesi önünde bulunan virajı alamayarak yol kenarındaki Uygulama Otelinin duvarına çarptı. Minibüsün duvarı yıkmak suretiyle uygulama otelinin bahçesine girdiği kazada tur minibüsünün şoförü Ali Gezen ve yanında bulunan Rus tur Rehberi Ekaterina Nefdova yaralandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi. Kaza sırasında tur minibüsünde turist bulunmaması büyük bir şans olarak değerlendirildi. Kaza anı, çevredeki vatandaşların koşuşturmaları, ambulans ve kurtarıcının olay yerine gelme anı Elit Sitesinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Diğer taraftan kazanın meydana geldiği yerde kazasız gün geçmezken, 2 gün önce de aynı duvara çarpan otomobilde bulunan 4 kişilik bir aile şans eseri kazayı hafif yaralı olarak atlatmışlar ve kaza anı sitenin güvenlik kamerasına yansımıştı.

 

SİTE SAKİNLERİ: ACİLEN ÖNLEM ALINSIN

Kazanın meydana geldiği yerin yakınında bulunan Elit Sitesi sakinleri meydana gelen kazalar yüzünden kapılarının önüne çıkmaya korkar hale geldiklerini belirttiler. Sitede oturan 10 yaşındaki Egemen Kök, Manavgat belediye Başkanı başta olmak üzere yetkililere seslenerek “Burada her gün kaza meydana geliyor. Burada insanlar ölüyor. Ama yetkililer bu duruma göz yumuyor. Artık bu kazarlı görün. Bakın işte duvarın üzerinde bir otobüs var. Birkaç gün önce burada insanlar öldü. Daha önce virajın girişinde hız-kes vardı. Bunu kaldırdınız ve kazalar olmaya başladı. Beni duyun ve buraya önlem alın” dedi.

Avukat Ertekin Kök ise, kazasız gün geçmediğini, sabah çocuklarının sitenin kapısından servislere bindiğini, her an kaza korkusu yaşadıklarını belirterek “Görüldüğü gibi her gün kaza yaşanıyor. Burada daha fazla insanın ölmesi beklenmesin. Kaymakamımız,. Belediye başkanımız, büyükşehir yetkilileri burada acilen önlem alsınlar. Daha önce virajdaki hız kesler bisiklet yarışları gerekçesiyle kaldırıldı ve yeniden konulmadı. Kaldırılmasının ardından kazalar arttı, insanlar ölmeye başladı. Bir an önce ya bu virajda gerekli düzenleme yapılmalı ya da yeniden hız kes konularak biraz olsun kazaların azalması sağlanmalıdır” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın