Home / Güncel / Manavgat'ta tur otobüsüne sopalı saldırı

Manavgat'ta tur otobüsüne sopalı saldırı

Manavgat Çevreyolu otogar kavşağında akli dengesinin yerinde olmadığı tahmin edilen bir şahıs, kırmızı ışıkta bekleyen tur otobüsüne elindeki sopayla saldırarak camını kırdı.

 

 

Antalya-Alanya D-400 karayolu Manavgat Çevreyolunda akli dengesi bozuk olduğu tahmin edilen şahsın sopalı saldırısına uğrayan tur otobüsünün camı kırıldı.Belek’e tura giden turistleri Alanya’da kaldıkları otele götürmekte olan Halil Fatih Hanay’ın kullandığı 38 YL 814 plakalı tur otobüsü Manavgat Çevreyolu Otogar kavşağındaki kırmızı ışıklarda beklediği sırada bir şahsın sopalı saldırısına uğradı.

 

 

Akli dengesi bozuk olduğu tahmin edilen şahsın, kırmızı ışıklara yaklaşırken yolun ortasında şınav çektiğini belirten otobüs şoförü Halil Fatih Hanay “Çarpmamak için kornaya bastığımda yolun kenarına giderken bir taraftan da elindeki sopayı otobüsün arkasına vurmaya başladı. Işıklara doğru yaklaştığımda arkamdan koşarak geldiğini gördüm. Yanıma gelip solumdaki kelebek camına sopayı vurmaya başladı. Cam kırılırken elimi yüzüme kalkan yaparak kırılan camdan zarar görmedim.. Bu sırada kavşakta bulunan polisler durumu görüp şahısa müdahalede bulundu. Polislere de zorluk çıkardı. Polis arkadaşlar kelepçeleyip polis aracına koyarak götürdüler. Neye uğradığımızı anlayamadık. Allah’tan otobüste bulunan turistlere bir şey olmadı” diye konuştu.

 

 

Polis tarafından Manavgat Devlet Hastanesine götürülerek sağlık kontrolünden geçirilen şahsın isminin Şeyhmus Tunç olduğu belirlenirken şahıs hastane çıkışında kameralar önünde garip hareketlerde bulunup poz verdi.

 

 

Diğer taraftan camı kırılan tur otobüsünde bulunan turistler başka bir otobüsle Alanya’da kaldıkları otellere götürüldü.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın