Home / Güncel / Manavgat’ta Uçak düştü ihbarı Seferberlik ilan ettirdi

Manavgat’ta Uçak düştü ihbarı Seferberlik ilan ettirdi

Manavgat Boğaz mevkiinde uçak düştüğü yönünde 112’ye gelen ihbar, Jandarma, İtfaiye kurtarma, zabıta ve 112 Sağlık ekiplerini harekete geçirdi.

 

7-8 ayrı ihbarcının Manavgat ırmağı ile denizin birleştiği Boğaz mevkiinde ilaçlama uçağının düştüğü yönünde 112’yi aramasının ardından Manavgat’ta tam anlamıyla seferberlik ilan edildi. İhbarın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve kurtarma ekipleri, 112 ve özel hastanelerin ambulansları ile jandarma ekipleri düşen uçağı bulmak için çalışma başlattı.

 

İlk etapta Boğaz otel çevresinde arama yapan ekipler, sonuç alamayınca duman yükselen kum mevkiine yöneldi. Kum mevkiinde uzun süre arama yapan ekipler arama çalışmalarından sonuç alamadı.

 

Bu arada ihbarda bulunan vatandaşların tamamının Antalya-Alanya Karayolunda seyir halindeki kişiler oldukları, Manavgat belediyesi asfalt şantiyesinden yükselen dumanlar ve şantiyeye yakın bir bölgede bulunan turist gezdiren uçakların dumanın yakınından iniş yapması sonucu uçağın düştüğünü düşünerek ihbarda bulundukları tahmin ediliyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın