Home / Güncel / Manavgat'ta Üniversiteye devredilen hastane inşaatı Pislik yuvasına dönüştü

Manavgat'ta Üniversiteye devredilen hastane inşaatı Pislik yuvasına dönüştü

Manavgat’ta atıl durumdaki hastane inşaatı uyuşturucu kullananların mekanı haline geldi.

 

Zeynel Şenol’un Belediye Başkanlığı döneminde inşaatına başlanan ve kaba inşaatı tamamlanmasının ardından atıl vaziyette bekleyen Çeltikçi yolunda bulunan Belediye Hastanesi inşaatı başta uyuşturucu olmak üzere yasadışı olaylara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Manavgat Belediye Meclisi tarafından uzun uğraşlar sonucunda Akdeniz Üniversitesine devredilen inşaatın tamamlanmasının ardından Akdeniz Üniversitesi tarafından 2 ayrı bölümün açılacağı açıklanmıştı. Devredilmesinin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen inşaatın tamamlanması konusunda gelişme yaşanmazken, etrafı tel örgü ile çevrili inşaat başta uyuşturucu kullananlar olmak üzere yasadışı işler yapanların mekanı haline geldi.

 

Bir ihbarı değerlendiren Manavgat Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Karakolu ekipleri, inşaatın 3. Katında 3 genci üzerlerinde bir miktar uyuşturucu ile yakaladı. Emniyet Müdürlüğüne getirilen gençler hakkında uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan işlem yapıldığı bildirildi.

 

Hastane inşaatının yakınında Kredi Yurtlar Kurumuna ait 2 adet öğrenci yurdu, Kapalı Spor Salonu, Akdeniz Üniversitesi Manavgat meslek yüksek Okulu ve Turizm Fakültesi bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerin bu inşaatın bir an önce tamamlanarak faaliyete geçirilmesi konusunda acele etmelerini, aksi taktirde inşaatın yasa dışı kişilerin mekanı olmaya devam edeceğini dile getirdiler. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın