Home / Güncel / Manavgat’ta vatandaşlardan kurumlara bozuk yol tepkisi

Manavgat’ta vatandaşlardan kurumlara bozuk yol tepkisi

Manavgat’ın bir çok mahallesinde kurumlar tarafından yapılan altyapı çalışmalarının ardından yolların bozularak bırakılmasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

 

 

Kısa adı ASAT olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü ve Manavgat Belediyesi tarafından yapılan altyapı,  TEDAŞ tarafından yapılan enerji hattı ve Telekom tarafından yapılan çalışmaların ardından yolların bozuk halde bırakılmasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

 

 

Çeltikçi Mahallesinde bir çok cadde ve sokakta yapılan çalışmaların ardından yollarda araçlara zarar verecek derecede büyük çukurlar oluşmuş durumda. Çeltikçi İlkokulundan mahalle merkezine gelen yol üzerinde yapılan çalışmalar sonrasında çalışma yapılan yerin sadece toprakla doldurulması nedeniyle özellikle yağmurlu havalarda öğrenciler okula gidip gelmekte zorlanıyor.

 

 

Çeltikçi’den Işıklar ve Demirciler Mahallelerine giden grup yolu üzerinde bir vatandaşın evine enerji hattı geçirmek için kazdığı yol adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Özellikle havanın kararmasının ardından bu yolu kullanan vatandaşlar büyük tehlike yaşıyor.

 

 

Ilıca Mahallesi Gömeçli Caddesinde ASAT tarafından yapılan çalışma sonrası  Caddenin boydan boya kazılmış olarak bırakılması vatandaşları zor durumda bırakıyor. Aynı şekilde Örenşehir Mahallesi Akyalı Sokak, Pazaryeri ve Örsler Tatil Sitesi arkasında yaz başında kazılan yol asfaltlanmadığı için vatandaşlar yaz boyunca toza mahkum edilirken yol yağmurla birlikte çamur deryasına dönüşüyor.

 

Vatandaşlar sırf hizmet yapmış olmak için gösteriş için yapılan hizmetlere tepki göstererek “Kurumlar hizmet yaparken vatandaşa eziyet etmekten vazgeçmelidir. Hizmet sırasında bozulan yollar acilen asfaltlanmalı ve vatandaşın çilesi sonlandırılmalıdır” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …