Home / Güncel / Manavgat’ta Veliler, öğrencilere kötü örnek oluyor

Manavgat’ta Veliler, öğrencilere kötü örnek oluyor

Manavgat’ta çocuklarını okula götüren bazı öğrenci velileri üstgeçit yerine yolu kullanırken tehlikeye davetiye çıkarıyorlar.

 

 

Kavaklı Mahalle Muhtarı ve çevredeki esnaflar, Büyükşehir Belediyesi’nden üstgeçidi yenileyerek yürüyen merdiven ve asansörlü üstgeçit yapılmasını istiyor.

 

 

Hasan Fehmi Boztepe Caddesinde Kavaklı ve Mimar Sinan Mahallelerini birleştiren Gün Sazak Üstgeçidi çocuklarını okula götüren öğrenci velileri tarafından kullanılmazken, sık sık kazaların yaşanmasına neden oluyor.

Özellikle Küçük Hasan İlköğretim Okulu’nun öğrenci çıkış ve giriş saatlerinde Gün Sazak Üstgeçidinin çevresindeki yol velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler tarafından kullanıldığı için kazaya davetiye çıkarılıyor.

 

 

Okula tek başına gelen öğrencilerin büyük bölümü üst geçidi kullanırken velileriyle gelen öğrencilerin tamamına yakını üst geçit yerine araç yolunu kullanmayı tercih ediyor. Üstgeçidi kullanmayan veliler kendilerine göre, çıkmakta zorlandığı, ayaklarının ağrıdığı gibi bahanelerde bulunurken, çocuk arabası ve tekerlekli sandalye ile üst geçide çıkamayanlar mecburiyetten dolayı araç yolunu kullanıyor.

 

 

Üstgeçidin yakınında işyeri bulunan Mehmet Çelik isimli vatandaş, üstgeçidi kullanmayan veliler yüzünden sık sık kazaların yaşandığını belirterek “Veliler çocukları üstgeçide yönlendirmek yerine elinden tutup araç yolundan geçiriyor. Uyardığımız velilerin çoğunluğu bize tepki gösteriyor. Bazı veliler ise mazeret gösteriyor. Çocuk arabasıyla gelen anneler ise üstgeçide çıkamadığı için mecburen araç yolunu kullanıyor. Aynı şekilde Kavaklı Mahallesi istikametinden camiye gelmek isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlarda üst geçidi kullanamıyor. Büyükşehir belediyesi Manavgat’ta 2 noktaya hemde gereksiz 2 noktaya asansör ve yürüyen merdivenli üst geçit yaptı. Üstgeçidin yapılması gereken asıl yer burasıydı. Acilen geleceğimiz güvencesi olan çocuklarımızın kazalarda yaşamını yitirmeleri beklenmeden bu üstgeçit yenilenmeli, asansör ve yürüyen merdivenli üst geçit yapılmalıdır” dedi.

 

 

Kavaklı Mahalle Muhtarı Mehmet Coşluoğlu ise, konuyu Büyükşehir yetkililerine ilettiklerini belirterek “Ne yapsak ne kadar çaba harcasak ta veliler üst geçidi kullanmamakta direniyor. Öncelikle bunun önüne geçilebilmesi için refüje demir korkuluklar konulmalı, en kısa sürede de üst geçit yenilenerek yürüyen merdiven ve yaşlı, engelli, çocuk arabalı vatandaşların da kullanabileceği asansörlü bir üstgeçit yapılmalıdır. Yakında Kavaklı Mahallesine de yol kenarına okul inşaatına başlanacak. Bu okulun da yapılmasıyla sorun daha da büyüyecek kazalar artacaktır. Yetkililerden konuya en kısa zamanda el atmalarını bekliyoruz” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın