Home / Güncel / Manavgat'ta yol uygulamasında plaka ve şase numarasız motosiklet

Manavgat'ta yol uygulamasında plaka ve şase numarasız motosiklet

Manavgat’ta Jandarma ve Polis tarafından gerçekleştirilen yol uygulamasında, bir aracın bagajında plaka, şase ve motor numarası olmayan motosiklet ele geçirildi.

 

Konya-Manavgat D-685 karayolu Manavgat Hacıobası Mahallesinde Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen güvenlik ve yol uygulamasında, bir aracın bagajında plakasız,  şase ve motor numarası kazınmış Honda CBR 100 Marka-model motosiklet ele geçirildi.

 

Araçta bulunan Ferhat Er, İsa Çoban ve Özkan Öner isimli şahıslar, motosiklet almak için Sahibinden-com isimli sitede gezinirken aradıkları motosikleti bulduklarını, kiraladıkları bir araçla motosikletin bulunduğu Kastanomu’ya bağlı Küre ilçesine gittiklerini ve motosikleti 11 bin liraya alarak Antalya’ya götürmekte olduklarını belirttiler. Şahıslar, aracın ruhsat ve diğer belgelerinin kargo ile kendilerine gönderileceğini de sözlerine eklediler.

 

Güvenlik güçleri tarafından yapılan incelemede plakasız motosikletin şase ve motor numaralarının silinmiş olduğu belirlenirken, 11 bin liraya alındığı belirtilen motosikletin 2017 modelinin fiyatının 84 bin lira piyasadaki değerinin ise 50 bin lira dolayında olduğu belirlendi.

 

Honda CBR 100 Marka-model motosiklete, akıbetinin belirlenmesi için jandarma tarafından el konulurken, otomobilde bulunan 3 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın