Home / Güncel / Manavgat’ta Yolda bulduğu parayı Polise teslim etti

Manavgat’ta Yolda bulduğu parayı Polise teslim etti

Mehmet Akif Caddesi üzerinde Yufkacılık yapan Zeliha Uğurlu, işyerinin yakınında yol kenarında bulduğu parayı polise teslim etti.

 

 

Yukarı Pazarcı Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde Emek Yufka isimli işyerini kocasıyla birlikte işletmekte olan Zeliha Uğurlu isimli bayan, sabah saatlerinde işyerinin yakınında 4078 sokak üzerinde yol kenarında bir miktar para buldu. Parayı yanında bulunan arkadaşıyla birlikte sayan Zeliha Uğurlu, parayı bulduğu yeri gören bir kamera araştırarak parayı düşüren kişiyi belirlemeye çalıştı. Kamera bulamayınca durumu emniyete bildiren Uğurlu, işyerine gelen polis memurlarına bulduğu parayı tutanak karşılığında teslim etti.

 

Örnek davranışın sahibi Zeliha Uğurlu, bulduğu paranın azımsanamayacak miktarda olduğunu belirterek “Arkadaşımla birlikte işyerinden kiralık ev bakmak için ayrıldım. Aynı yoldan geri dönerken yolda parayı gördüm. Alıp arkadaşımla birlikte saydım. Hemen sahibini araştırmaya başladım. Kim bilir belki de ilaç parası veya daha başka ihtiyaç duyduğu bir paradır. İnşallah sahibi kısa sürede bulur ve kaybettiği parasına kavuşmanın mutluluğunu yaşar. Bende bunun huzurunu duyarım. Duyarlı her insan benim yaptığımı yapar, bulduğu şeyin sahibini arar diye düşünüyorum. Yaptığım şeyin büyütülecek bir yanı olmadığına inanıyorum. Sadece insanlık görevimi yerine getirdim” dedi. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın