Home / Siyaset / MHP Demre kongresine iptal

MHP Demre kongresine iptal

Demre İlçesi’nde 30 Nisan’da yapılması planlanan MHP ilçe kongresinin MHP il başkanlığı tarafından iptal edildiği ortaya çıktı. Aday olmayan İlçe Başkanı Alim Atabey, kongrenin yapılmayacağı ve il başkanlığının atama yapacağının kendisine bildirildiğini söyledi. 

MHP Demre ilçe başkanlığı kongre hazırlıkları yaparken, kongrenin iptal edildiği haberi geldi. İlçe Başkanı Alim Atabey, kararı kendisine MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna tarafından tebliğ edildiğini söyledi. Kongrede yeniden aday olmadığını ve kongrenin yapılmasının gerektiğini belirten Atabey, “MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna ‘MHP Demre ilçe kongresi iptal edildi. Yapılmayacak. İl olarak bir atama yapacağız. İlçe yönetimini atama yoluyla oluşturacağız’ dedi. Kendisine, ‘tekrar aday değilim, yeni bir aday çıkabilir, bu kongre yapılmalı’ dedim. Ancak karardan dönülmedi. Alınan karar kabul edilebilir değil. Antidemokratik bir karar. Ben 5 yıldır MHP ilçe başkanlığı yürütüyorum. İki dönem seçimle başkan seçildim. Hiçbir şey sorulmadan alınan kararı kabul etmemiz mümkün değil. Demokratik bir biçimde, ilçe kongresi yapılmalıydı” diye konuştu. 

MHP Demre İlçe Başkanı Alim Atabey, Antalya’da olağanüstü kurultay için imza veren ilçe başkanları arasında yer almış ancak MHP genel merkezi tarafından görevden alınmamıştı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Hasan Öz; "Hastanenin temeli Haziran'da atılacak"

CUMHUR İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün Gündoğdu mahallesinde vatandaşlarla toplantıda bir araya geldi. …

Bir cevap yazın