Home / Güncel / Milli parklarda temizlik çalışması

Milli parklarda temizlik çalışması

ANTALYA Beydağları Sahil Milli Parkı’nda temizleme çalışmalarına başlandı. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6’ncı Bölge Müdürlüğü Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü tarafından milli park alanlarında temizleme çalışmalarına hız verdi. Çalışma kapsamında milli parktan geçen Antalya-Muğla karayolu kenarlarında, milli park sahası içinde, tali yollar üzerinde veya milli parkın muhtelif yerlerinde pet şişe, poşet gibi atıklar toplandı. 

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamadı, “Müdürlüğümüze bağlı Beydağları Sahil Milli Parkı güney Antalya turizm bölgesinde yer almaktadır. Milli park içinde ve hemen yakınında onlarca turistik tesis bulunmaktadır. Bu turizm tesislerine bir sezonda yaklaşık 3 milyon turist gelmektedir. Gelen turistler turistik tesislere ulaşmak için Antalya-Muğla devlet karayolunu kullanmaktadır. Özellikle Antalya-Muğla karayolu üzerinde temizleme çalışmalarına aralıksız devam edilecek” denildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın