Home / Güncel / Murat Güven “Side’den doğan turizmi Side’de batırmayalım”

Murat Güven “Side’den doğan turizmi Side’de batırmayalım”

Turkuaz Deri Sahibi Murat Güven, Avsallar dahil turistik tesislerin Side adı altında pazarlanmasına rağmen, gelen turistlere Side’yi kötüleyerek bindikleri dalı kestiklerini söyledi.

 

Side isminin bir marka olduğuna dikkat çeken Turizmci işadamı Turkuaz Deri Sahibi Murat Güven, Side tarihi ve doğal güzelliklerini bir arada bulunduran marka bir şehirdir. Alanya Avsallar’a kadar Side dışında bulunan oteller sanki Side’deymiş gibi pazarlanmakta, gelen misafirler kandırılmaktadır. Otellerini Side’de olmamasına rağmen Side’deymiş gibi pazarlayan otellerin yetkilileri ve infocuları turistlere ‘Side’ye gitmeyin. Side’de her şey pahalı’ şeklinde telkinlerde bulunarak Side’yi ve Side esnafını kötülemekte, turistlerin Side yarımadası yerine kendi anlaşmalı olduğu Shopinglere gitmelerine neden olmaktadır. Turizm Side’den doğmuştur. Bu davranışlarla da Side’den batma yolunda ilerlemektedir. İzlenen çapsız Turizm Politikaları neticesinde gelinen nokta kötüdür.Turizm Yetkilileri kendiliğinden gelen Ziyaretçileri havaalanlarında milliyetlerine göre istatistik tutarak görevlerini yaptıklarını zannetmektedirler. Bırakın turist saymayı, siz asıl göreviniz olan turisti nasıl Türkiye’ye getiririm hesabını yapın.

 

Buna turizm dernekleri ve diğer sivil toplum kuruluşları da dahildir. Turizm Bakanlığı ve diğer turizm örgütleri Türkiye’nin tanıtımını yapan reklamlar ve haberler yaptırmak yerine koltuklarında oturmayı tercih etmektedir. Bizler Side esnafı olarak, öncelikle Side dışındaki otellerin Side diye pazarlanmasının ve turistin kandırılmasının önüne geçilmesini istiyoruz. Böylelikle Side’nin bir marka olduğu daha açık ortaya çıkacak, Side markası da hak ettiği değeri görmeye başlayacaktır. Side’den doğan turizmin yine Side’den batmasının önüne el birliğiyle geçelim” diye konuştu. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın