Home / Güncel / Murat Ünal Cinayeti davası başladı

Murat Ünal Cinayeti davası başladı

Manavgat’ta geçtiğimiz yıl kasım ayında kaybolduktan 46 gün sonra cesedi bulunan Murat Ünal’ın ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında 6’sı tutuklu 11 sanıklı dava Manavgat 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı.

 

 

3 gün devam edecek dava öncesi Manavgat Adliyesi girişinde iki taraf arasında gerginlik yaşanırken, Ünal’ın annesi adliye önünde sinir krizi geçirdi.


 

Manavgat’ta 28 Kasım 2016 akşamı kaybolan ve 14 Ocak’ta Değirmenli Mahallesi İshak Seydi Türbesi yakınlarında ormanlık alanda keçi otlatmakta olan çoban tarafından cesedi bulunan 34 yaşındaki Murat Ünal cinayeti ile ilgili dava başladı. Daha önce tutuklanarak cezaevine gönderilen Av. Hicran C., Harun V., Süleyman C., Beytullah A., Emre A. ve Tuğrul Ç. ile tutuksuz yargılanan Cemalettin C., Özkan A., Hasan A., Cemil K. ve Derya V.’nin Manavgat 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk davası görülmeye başlandı.

 

 

Dava öncesinde adliye önünde iki taraf arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Her iki tarafın birbirine girmesini polis önlerken, ölen Murat Ünal’ın annesi Hatice Yaka sinir krizleri geçirdi. ’Çocuğumu istiyorum’ diyerek bağıran acılı anneyi, polis ve yakınları zorla sakinleştirdi.

 

 

“Ben kuzumu 46 gün boyunca dağlarda aradım”

Oğlunun ölümünün ardından perişan halde olduğunu belirten anne Hatice Yaka, “Ben devletimden çocuğumun katillerinin cezalandırılmasını, kısasa kısas istiyorum. Ben 46 gün kuzumu aradım dağlarda. Benim çocuğumu yarım yarım gömdüm. Parça parça etmişler, katillerin cezasını almasını istiyorum. Bu acı bitmez, karşımda gülüyorlar benim acımı yeşertiyorlar. Benim çocuğumu öldürüyorsun bir de karşımda sırıtıyorsun. Bu kadar yüzsüzlük olamaz” dedi.

 

“Yavrumun kanı yerde kalmayacak”

 

“Benim yavrumun kanı yerde kalmayacak” diyen gözü yaşlı anne, devlete güvendiğini ifade ederek, “Benim çocuğum katilleri bir bir cezalandırılacak. Hiçbirisi çıkmasın. Benim çocuğumu nasıl parçaladılarsa cezalarını bulsunlar. 5 dakikada içinde kuzumu elimden aldılar, onların öldüreceğini bilsem çocuğumu önüne yatar yollamazdım. Katil sürücü benim yavrumu aldı, çocukları öksüz kaldı. Ben devletimden yargılamasını, cezalandırmasını istiyorum. Sadece devlet verecek cezalarını. Kimse devletin üstünde olamaz, bunlar kendilerini devletin üstünde hissediyor” diye konuştu.

 

“Adalet yerini bulmazsa bizim öldüğümüz gün olur”

Çok uzun zamandır bugünü beklediklerini belirten Ümran Ünal ise, adalete inandığını dile getirip “Adalet yerini bulmazsa işte o zaman bizim öldüğümüz gün. Bizim için hayatın son bulduğu gün olacak. Gerginiz ve bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

DAVA 3 GÜN SÜRECEK

Davanın 1. Gününde tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıklardan 9 tanesi savunmasını yaptı. Tutuklu sanıklardan Avukat Hicran C. böbreklerinden rahatsız olduğunu belirterek ilk gün savunma yapmazken, Harun V. ise susma hakkını kullandı. Tanıklardan 5 kişinin dinlendiği duruşmada Murat Ünal’ın anne-babası, ablaları ve eşi, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ettiler. Davanın cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …