Home / Güncel / Nişanlı çifte bayrağa hakaret soruşturması

Nişanlı çifte bayrağa hakaret soruşturması

ANTALYA’da, Türk bayrağını asıldığı yerden koparıp üstüne bastığı ve cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan nişanlı çift, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Muratpaşa İlçesi Yıldız Mahallesi’nde, bir kadın ve erkeğin, bir işyerine asılı Türk bayrağını 29 Ekim’de koparıp yere attıktan sonra üzerine basıp çiğnediği ihbarı üzerine polis inceleme başlattı. Olaya ilişkin görüntü kaydı olduğunu tespit eden polis, görüntüleri de incelemeye aldı. Polis, kimliklerini belirlediği şüphelilerin kaldıkları adrese baskın yaptı. Operasyonda, kadın şüpheli 31 yaşındaki Ç.K. ve nişanlısı 33 yaşındaki M.K. gözaltına alındı. M.K. hakkında ‘devletin egemenlik alametlerini aşağılama’, Ç.K. hakkında ise ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan işlem yapıldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …