Home / Güncel / Okul çevrelerine sıkı denetim

Okul çevrelerine sıkı denetim

ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çocukların korunmasına yönelik internet kafeler başta olmak üzere, kafe, kahvehane ve okul servisleri denetlendi. 

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik, Trafik ve diğer birimlere bağlı 280 personelin katılımıyla ‘Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-4’ adıyla il genelinde uygulama yapıldığı belirtildi. Ekipler 353 okul çevresindeki park ve bahçenin ile metruk binaların yanı sıra 60 internet kafe, 16 playstation oyunu oynatan yer, 48 kahvehane, 15 iddia bayi, 75 büfe- kafe, 10 içkili yer, 367 okul servisi ve 72 araçta denetim yaptı. Denetimlerde 3 internet kafe, 2 oyun salonu, 9 okul servisi ve 20 araç sürücüsü hakkında eksiklerinden dolayı işlem yapıldı. Yine denetimler sırasında 908 kişinin GBT kaydını sorgulayan ekipler, hakkında arama kararı bulunan 8 şüpheliyi yakalarken, 5 kişi hakkında ise adli-idari işlem yapıldı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın