Home / Güncel / Okul inşaatına yeni ihale

Okul inşaatına yeni ihale

 Korkuteli İlçesi’nde yüklenici firmanın sözleşmesi feshedilen 24 derslikli Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulu inşaatı için yeni ihale yapılacağı belirtildi.



 

Korkutelili hayırsever işadamı Mustafa Kemer’in yaptırdığı 24 derslikli Zeynep- Mustafa Kemer Ortaokulu’nun inşaat çalışmalarını üstlenen yüklenici firmanın yeterli ödeneğinin olmaması nedeniyle sözleşmesi bir süre önce iptal edildi. Okulun inşaat çalışmalarının devamı için yeniden ihale yapılacak.



 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonrası, önceki müteahhit İl Milli Eğitim Müdürlüğünden tüm alacaklarını tahsil etmiş. 3 aylık itiraz süreci tamamlandı. Yeni ihale süreci başladı. Bir iki hafta içinde ihaleye çıkacak. Önümüzdeki günlerde tekrar ihalesi yapılacak. Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulu’nda inşaat çalışmaları devam edecek” dedi.



 

Hayırsever Mustafa Kemer de “Okulun yapımını alan yüklenici firmadan kaynaklanan sıkıntı çözüldü. Okulumuz önümüzdeki hafta ihaleye çıkacak. Okulda yüzde 60’lık bir çalışma tamamlanmış durumda. Burası benim ilçem. Buradaki eğitime katkı sağlamak için maddi manevi elimden gelen bütün çabayı göstermeye çalışıyorum” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın