Home / Güncel / Ormandaki cinayete 27 yıl hapis

Ormandaki cinayete 27 yıl hapis

ANTALYA’da, parasını peşin verdiği halde elektrik aboneliğini yaptırmadığı gerekçesiye iş takipçisi Salih Güler’i ormana götürüp öldürdükten sonra cesedini oğlunun yardımıyla kuyuya attığı iddia elilen Ali Tosun, toplam 27 yıl hapse mahkum edildi.

Antalya’da 1 Aralık 2015’te Varsak Kındıra mevkisindeki ormanlık alanda, bir su kuyusu içinde çürümeye yüz tutmuş erkek cesedi bulundu. DNA testi sonucu cesedin 9 Temmuz akşamı kaybolan iş takipçisi Salih Güler’e ait olduğu belirlendi. Yapılan araştırmada Salih Güler’in kaybolduğu gün, Varsak yolu üzerinde kurulan perşembe pazarında Ali Tosun tarafından dövüldüğü, akşam saatlerinde de evinin önünden alınıp götürüldüğü tespit edildi. Soruşturmayı derinleştiren polis, Salih Güler kaybolduktan birkaç gün sonra ormanlık alana bira içmeye giden Ali Tosun’un yanındaki iki kişiyi tanık olarak dinledi. Tanıkların, Ali Tosun’un kendilerine Salih Güler’i ormanlık alana götürüp yere yatırdığını, sigara molası vere vere taşla vurduğunu anlattığını söylemesi üzerine Tosun gözaltına alındı. Yapılan incelemede Ali Tosun’un otomobilinin bagajında Salih Güler’e ait kan izleri tesbit edildi. Cinayeti ormanlık alanda işledikten sonra, cesedi kahvedeki oğlu Osman ile birlikte aracın bagajına yükleyip Kındıra mevkisinde kör bir kuyuya attığı iddia edilen Ali Tosun tutuklandı. Cesedin taşınmasına yardım eden oğlu 26 yaşındaki Osman Tosun ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ÖMÜR BOYU HAPİS İSTENDİ

Ali Tosun hakkında, Salih Güler’i canavarca hisle öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istendi. Tutuksuz yargılanan oğlu Osman Tosun hakkında ise suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan 5 yıla kadar hapis istendi.

‘O SÜREDE İSTESEM KAÇARDIM’

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar verildi. Karar duruşmasında iki sanık ile öldürülen Salih Güler’in yakınları hazır bulundu. Son savunmasında cinayetle ilgisinin olmadığını iddia eden Ali Tosun, şunları anlattı:

“Biri kız diğeri erkek iki çocuğum anneleriyle kalıyordu. Boşandıktan sonra Karşıyaka Mahallesi’ndeki anneme ait eve taşındım. Evin elektrik aboneliği iptal edilmişti. 3 yıldır elektriksiz yaşıyordum. Kızım evlenmeye karar verince, düğünde gelen giden olur düşüncesiyle eve elektrik aboneliği almak için iş takipçiliği yapan Salih Güler’e 200 lira verdim. Parayı vermeme rağmen elektrik aboneliğimi yapmadı. Olay günü kendisini Varsak köprüsü yanında görünce 2 yumruk, kafa ve tekme attım. Araya pazarcılar girdi. Ben bu kişiyi öldürüp kuyuya atmadım. Eğer ben bu kişiyi öldürmüş olsaydım, kaçardım. Salih Güler kaybolduktan 5 ay geçtikten sonra cesedi bulundu. Ben ceset bulunduktan bir ay sonra gözaltına alındım. Bu süreçte istesem kaçardım.”

KENDİSİNE 27, OĞLUNA 2.5 YIL HAPİS

Avukatı Erman Yüksel Keskin de, Salih Güler’i müvekkilinin öldürdüğüne dair yeterli delil olmadığını iddia ederek beraat talebinde bulundu.

Yapılan yargılama sonucu mahkeme heyeti, sanığı cinayetten 24 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan da 3 yıl olmak üzere 27 yıl hapis cezasına mahkum etti. Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan yargılanan Osman Tosun’a ise 2.5 yıl hapis cezası verildi.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın