Home / Güncel / Oymapınarlılar Mesire alanını geri istiyor

Oymapınarlılar Mesire alanını geri istiyor

Oymapınar Halkı, Oymapınar Barajı sınırları içerisinde bulunan ve etrafı tel örgü ile çevrilerek kapatılan mesire alanının yeniden açılmasını istiyor.

 

Vatandaşlar; Oymapınar Barajı’nın evlerini ve değerli arazilerini ellerinden aldığını, buna karşılık kendilerine bir mesire alanını çok görüldüğünü belirttiler.

 

Yıllardır Oymapınar Halkının piknik yaptığı, 2011 yılında Oymapınar Belediyesi tarafından piknik masası, mangal ve çocuk oyun gruplarının konulmasıyla Mesire alanı olarak düzenlenen Oymapınar Barajı’nın altında ırmak kenarında bulunan mesire alanı, Büyükşehir Yasasının hayata geçirilmesi ve Oymapınar Belediyesinin kapatılmasının ardından 2014 yılında etrafı tel örgü ile çevrilerek kapatılmıştı.

 

 

Mesire alanın yeniden açılması için yaptıkları girişimlerden sonuç alamayan Oymapınar Mahalle Muhtarı Kemal Öz ve Oymapınar Mahallesi sakinleri mesire alanının yeniden açılması konusunda seslerini duyurabilmek için eylem yaptılar.

 

 

Oymapınar Mahallesinde Mehmet Bozkurt Parkında bir araya gelen aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu mahalle sakinleri mesire alanının kapatılmasına tepki gösterdi. Kısa bir açıklama yapan mahalle Muhtarı Kemal Öz “Oymapınar Halkının yanısıra Manavgat ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların piknik yaptığı, çocuklarının oyun oynadığı, bunaltıcı sıcaklarda serinlediği mesire alanımız sebepsiz bir şekilde kapatıldı. Oymapınar Halkının gidebileceği bir yeri yok. Yetkililerden mesire alanını yeniden açmalarını istiyoruz” dedi.

 

 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten mahalle sakinleri, baraja ve baraj göllerine evlerini, arsalarını ve arazilerini verdiklerini, buna karşılık Baraj içerisinde mesire alanının kendilerine çok görüldüğünü belirterek, yetkilileri bu yanlıştan dönmeye çağırdılar.

 

 

Siyasilerin seslerine kulak vermemekte direndiğine dikkat çeken mahalle sakinleri “Seçim dönemlerinde mahallemizden çıkmayan, oy alabilmek için her türlü vaatte bulunanlar ne yazık ki bizim sorunumuza kulak tıkıyorlar. Bunun hesabını tüm siyasilerden seçim döneminde soracağız” diye konuştular.

 

 

Alime Kahveci isimli genç kız, Büyükşehir yasasıyla birlikte mesire alanlarının kapısına kilit vurulduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den mesire alanının yeniden açmasını istedi.

 

 

Gülseren Küçük, Şaziye özen ve Gülsüm Öz isimli yaşlı mahalle sakinleri ise, Baraj yapılmadan önce ırmak kenarlarında bulunan tarlalarına giderek buralarda yaz aylarında serinlediklerini ve piknik yaptıklarını belirterek “Baraj, bizim arazilerimizin büyük bölümünü elimizden aldı. Bizler bu duruma ses çıkarmazken çocukluğumuzdan beri vakit geçirdiğimiz daha sonra mesire alanı olarak düzenlenen yer bugün bizlere çok görülüyor. Kapısına zincir vurulmuş. Biz bu yaştan sonra yaylaya da gidemeyiz. Gitmek istesek te yaylamız yok. Mesire alanının kapatılmasıyla evimizde sıcağa mahkum edildik. Yetkililerden bu kararlarını gözden geçirmelerini ve mesire alanının kapısını yeniden açmalarını bekliyoruz” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın