Home / Güncel / Parklara aydınlatma sistemi

Parklara aydınlatma sistemi

KONYAALTI Belediyesi revize çalışması tamamlanan Hurma ve Boğaçayı caddelerinin kesişimindeki parkta aydınlatma çalışması yaptı. 

Hurma ve Boğaçayı Caddesi kesişiminde yer alan parkta revize çalışmalarını tamamlayan Konyaaltı Belediyesi, gece aydınlatma sistemiyle sadece gündüzleri değil gece de parkın kullanımına olanak sağlıyor. Bin 500 metrekare olan parkta Konyaaltı Belediyesi ekiplerince şelale, kaya bahçesi ve çimlendirme çalışmaları kısa bir süre içinde tamamlandı. Aydınlatma sistemiyle gece de kullanılan parkta vatandaşlar, yapay şelalenin hem görsel güzelliği hem de huzur verici sesiyle keyifli akşam geçiriyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin bölgede yer alan park ve meydanları revize ederek modern görünüme kavuşturduğunu anlatan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma ve Boğaçayı caddelerinin kesişiminde yer alan bu parkı da revize ederek bölge halkının kullanımına sunduklarını söyledi. 

Parklara farklı bir tasarım anlayışıyla revize ettiklerini ifade eden Muhittin Böcek, “Dağın eteğine kurulu parkın içerisindeki kaynak suyu dinamo yardımıyla dağın etek kısmından 10 metre yukarıya taşıyarak doğal görünümde bir şelale oluşturduk. Parkın içerisindeki kayaları ve ağaçları ışıklandırarak doğal yapıyı koruduk. Özel ışık görseliyle aydınlatılan park ile bölgeye estetik bir değer kattık” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın