Home / Ekonomi / Rus işadamları OSB'yi ziyaret etti

Rus işadamları OSB'yi ziyaret etti

KARADENİZ Ekonomik İş Birliği (KEİB) Rusya Ulusal Konseyi’nin öncülüğünde Antalya’ya gelen Rus işadamları, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti. 

KEİB Rusya Ulusal Konseyi Başkanı Victor Arkhipov, Türkiye Temsilcisi Erdoğan Gündüz Polat ve Rus işadamlarından oluşan heyet, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih İncir tarafından karşılandı. Ziyarette, yatırım ve ihracat konularında değerlendirmelerde bulunuldu. 

Sanayi alanındaki yatırım ve ortaklık imkanlarını araştırmak üzere Antalya’ya gelen heyete Antalya OSB ve bölgede üretim yapan sektörler hakkında bilgi veren Başkan Vekili İncir, Rus işadamları ile her türlü işbirliğine açık olduklarını söyledi. 

Olası işbirliklerinin iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendireceğini belirten İncir, “Bölge firmalarımız dost ülke Rusya’ya uzun yıllardır ihracat yapmaktadır. Ziyaretiniz ile güçleneceğini düşündüğümüz paydaşlığımızın ticaretimize ve iki ülkenin ekonomisine olumlu yansımaları olacağı kanaatindeyiz. Antalya iklim ve coğrafi koşulları nedeniyle yılın 12 ayı üretim yapmaya oldukça uygun bir şehir olduğu gibi kalitesini ve üretkenliğini kanıtlamış bir OSB’ye sahip. Rus işadamlarıyla yeni ortaklıklar ve iş birlikteliklerinde buluşmak bizleri de mutlu edecektir” dedi. 

İKİ ÜLKENİN DE KAZANIMLARI ARTAR

Antalya programının oldukça verimli geçtiğini belirten Konsey Başkanı Victor Arkhipov ise Antalya OSB’nin ender rastlanan doğayla bütünleşik yapısının kent için önemli kazanım olduğunu vurguladı. Heyette yer alan işadamları ile Bölge sanayicilerinin yakın sektörlerde üretim yaptıklarına dikkat çeken Arkhipov, olası işbirliklerinin iki ülke içinde büyük bir kazanım olacağını belirtti. Antalya OSB ile temaslarının kesilmeyeceğini aktaran Konsey Başkanı, görüşmelerden ve heyete gösterilen ilgiden son derece memnun kaldıklarını ifade etti.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Rus işadamları OSB'yi ziyaret etti

Bayanlara Müjde Ev hanımlarını bir yığın masrafa ve zahmete sokan halı yıkama derdi tarih oluyor. …

Bir cevap yazın