Home / Güncel / Sahnede talihsiz kaza

Sahnede talihsiz kaza

DEVLET Tiyatroları Antalya 8’inci Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, ‘Kapan’ adlı oyun sahnelediği sırada düşen yönetmen ve oyuncu Gökhan Kocaoğlu’nun kalça ve omzu kırıldı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde 17 Mayıs Çarşamba günü ‘IV Murat’ adlı oyunun sahnelenmesiyle başlayan Devlet Tiyatroları Antalya 8’inci Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında dün akşam Erzurum Devlet Tiyatrosu ‘Kapan’ adlı oyunu sahneledi. Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği eserin ikinci bölümümde talihsiz bir kaza yaşandı. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Gökhan Kocaoğlu, silah patlatma sahnesi sırasında ani hareketi nedeniyle yüz üstü düştü. Ayağı incinen, yüzünde şişlik oluşan sanatçı ayağa kalkamayınca oyun yarıda kesildi. Kocaoğlu, haber verilmesi üzerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinden sonra Özel Opera Yaşam Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Gökhan Kocaoğlu’nun kalça ve omzunda kırık tespit edildi.

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, 25 Mayıs günü Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Kapan’ adlı oyunun yönetmen ve oyuncusu Gökhan Kocaoğlu’nun, temsil sırasında geçirdiği kaza geçirdiği belirtilerek, oyunun iptal edildiği kaydedildi.

Açıklamada, iptal edilen oyun için bilet alan sanatseverlerin festival kapsamındaki oyunlarda yer olması durumunda gişelerden oyun değişikliği veya iade işlemi yaptırabileceği vurgulanan açıklamada, “İnternet üzerinden bilet alan izleyicilerin biletlerini iade edebilmek için internet adresine rezervasyon numaralarını belirten mail atmaları gerekmektedir. Elimizde olmayan bu değişikliliği saygıyla duyurur, tüm izleyicilerimizden özür dileriz” denildi.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın