Home / Güncel / Serik'te ev yangınına iş makineli müdahale

Serik'te ev yangınına iş makineli müdahale

Serik ilçesinde çıkan ev yangına vatandaşlar bahçe hortumu ve iş makinesiyle müdahale etti. Ev sahibi 80 yaşındaki Şerife Sezen kepçeyle kurtarıldı. 

Yangın bugün sabah saatlerinde Abdurrahmanlar Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki iki katlı apartmanın birinci katında çıktı. Bir süre önce eşi vefat eden Şerife Özen’e ait evde çıkan yangını görenler itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekipleri gelene kadar mahalleli yangına iş makinesi ve bahçe hortumuyla müdahale etti. Kepçenin üzerine çıkan vatandaşlar alevleri bahçe hortumundan gelen suyla söndürmeye çalışırken, Şerife Özen pencereye çıkarak yardım istedi. 

Abdurrahmanlar Mahalle Muhtarı Tuncer Yıldırım’ın yardımıyla iş makinesinin kepçesine alınan yaşlı kadın aşağıya indirildi. Yaklaşık 20 dakika sonra gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında, ev kullanılamaz hale geldi. Yangının klimanın elektrik tesisatından çıktığı tahmin ediliyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …