Home / Güncel / Sıcaktan bunalanlar fıskiyenin altına koştu

Sıcaktan bunalanlar fıskiyenin altına koştu

ANTALYA’da, sıcak ve nemli havadan bunalanlar, sahillere akın ederken, pek çok kişi ise parklardaki fıskiyelerin altına girerek serinlemeye çalıştı.

Hava sıcaklığının güneş altında 40, deniz suyu sıcaklığının 28 derece kaydedildiği Antalya, kavruldu. Bunaltıcı havadan bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenler alternatif yollar aradı. Kent sakinleri öğle saatlerinde evlerinde kalmayı tercih etti. Pek çok kişi ise park ve bahçelerdeki ağaç gölgelerinin altında sıcaktan korunmaya çalıştı.

Kentin kalabalık bölgelerinden Doğu Garajı’nda mendil satan Suriyeli 12 yaşındaki Hüseyin ise sıcaktan bunalınca park fıskiyelerinin altında serinlemeye çalıştı. Önce ayaklarını ıslatan sonra yüzünü yıkayan Hüseyin, bu şekilde serinledi. Fıskiyeler, çocukların yanı sıra yetişkinleri de serinletti. Terliklerini çıkarıp suyun içine girenler renkli görüntüler oluşturdu. Bisiklet turu yapan gençler de fıskiyelerin arasından geçerek bir an olsun serinleme imkanı buldu. Birbirlerine su da atan gençler keyifli anlar yaşadı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın