Home / Güncel / Side’de Apart otel Suriyelileri ağırladı

Side’de Apart otel Suriyelileri ağırladı

Side’de bulunan işletmeciliğini O.E’nin yaptığı Apart otele Suriyelilerin geldiği bilgisine ulaşan Jandarma Kıbrıs üzerinden Avrupa’ya gitmeyi planlayan 62 Suriyeli mülteci yakaladı.

 

istihbarat çalışması sonucunda Manavgat Side Bölgesinde bulunan O.E isimli şahsın işletmekte olduğu apart otelde Suriyelilerin bulunduğunu belirleyen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ile Antalya Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri otelde arama yaptı. Apart otelde yasa dışı yollarla Kıbrıs Rum Yönetimine gitmek isteyen 62 (42 Erkek, 13 kadın ve 7 çocuk) Suriye Vatandaşı ile Suriyelileri Mersin’de toplayan Suriye Uyruklu Amer Khoof ve Ahmed Mossaagha ile apart otel işletmecisi O.E yakalanarak gözaltına alındı.

Yasa dışı yollarla Kıbrıs Rum kesimine gitmek isteyen (62) Suriye Uyruklu şahıs Jandarma tarafından yaklaşık 12 saat süren işlemlerin ardından otobüsle Mersin’e geri gönderildi.

 

Apart otel işletmecisine kısa adı KBS olan Kimlik Bildirim Sistemine otelde konaklayanların ismini bildirmediği için 5 bin 191 TL para cezası uygulanırken yakalanan 3 şüpheli şahısın ise Jandarmadaki sorgularının ardından Manavgat Adliyesine sevk edileceği bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın