Home / Güncel / Side’de vatandaşların Durak ve karanlık isyanı

Side’de vatandaşların Durak ve karanlık isyanı

Side Mahallesi 1123 sokak sakinleri, sokaklarının yanısıra 1121, 1119 ve 1193 sokaklarda durak bulunmasına rağmen saat 17.00’dan sonra minibüs çalışmadığını, sokak lambalarının da yanmadığını dile getirdi.

 

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Side’de turizm yolunun deniz tarafında ayrı, yolun üst tarafında ise ayrı bir dünya var. Kumköy yolu üzerinde yolun üst bölümünde bulunan 1123-1121-1119 ve 1193 sokakta yaşayan vatandaşlar belediyelerden ve TEDAŞ’tan hizmet alamamaktan şikayetçi. 1123 sokakta bulunan site sakinleri sokaklarının yakınından saat 17.00 sonrası minibüs geçmediğini, sokak lambalarının da yanmaması nedeniyle sokağa çıkmaya korktuklarını söylediler.

 

1123 Sokakta bulunan site sakinleri adına açıklama yapan Ümit Çeber, sorunlarını defalarca yetkililere iletmelerine rağmen çözüm bulamadıklarını belirterek “Sitemizin yakınından saat 17.00’dan sonra minibüs çalışmıyor. Kışa yaklaşırken saat 17.00’da artık hava kararmaya başlıyor. Karanlıkta Anadolu Hastanesinden veya Kumköy yolundan buraya kadar gelmek kolay değil. Yanıbaşımızda dünyanın en güzel otelleri ışıl ışıl, ana yol kenarları kullanılmayan parklarla ve aydınlatmalarla dolu. Ama biz burada vatandaş yerine konulmuyoruz. Sokak lambaları yanmadığı için sokağa çıkmaya korkuyoruz. Bazı site sakinleri yanlarında köpekleriyle sokağa çıkabiliyor. Bir çoğumuz yaşlı olduğumuz için bu kadar mesafeyi yürüyerek gelemiyoruz. Defalarca dinlenmek zorunda kalıyoruz. Birde sitemizin önünden geçen yol üzerinde ne işe yaradığı belli olmayan devasa bir elektrik direği bulunuyor. Bu direğin çevresini çalılıklar kaplamış durumda. Araç sürücüleri bir anda karşılarında direği görünce ne yapacaklarını şaşırıyor. Sık sık kazalar meydana geliyor. Yin8e sitemizin önünde çocuk parkı olarak ayrılmış geniş bir alan bulunuyor. Ama buraya park yapılmadığı için tamamen çalılık ve dikenler kaplamış durumda. Bir an önce park yapılmasa da çalılık ve dikenlerin temizlenmesini istiyoruz. Bazı oteller site yakınına çöp döküyor. Çöp kokusunun yanısıra sinekle boğuşmak zorunda klıyoruz. Hangi belediyeye gitsek topu diğerine atıyor. Biz muhatap bulamıyoruz. Seçim döneminde oy istemeye gelecek siyasilerden kapımıza gelmemelerini istiyoruz” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın